Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir girişimciyi neler motive eder?

Geri bildirim; iyi ya da kötü, olumlu ya da olumsuz her geribildirim girişimciyi motive eder, geri bildirim almanız demek yaptığınız/ürettiğiniz şeyi birileri kullanıyor demektir. Ürettiğiniz/sunduğunuz hizmetin insanlar tarafından kullanılması kadar keyif verici bir motivasyon yoktur bence.

İlerleme; Girişimininiz bir gün önceye göre daha iyi bir konumda olması da çok önemli. Eğer geriye gidiyorsanız, isterseniz milyonlar kazanın, yine motivasyonu kıran bir durumdur.

Kazanç; Çok paradan bahsetmiyorum, özellikle ilk kazanılan para her girişimci için unutulmaz ve anlamlı bir andır bence. İleride kazanabileceğiniz milyon TL'ler bile ilki kadar haz vermez diye düşünüyorum..

şimdilik aklıma gelenler beni motive eden ve edebileceğini düşündüğüm şeyler bunlar.
  • Paylaş
Girişiminin bir fayda yarattığını veya sonuç verdiğini görmek.
  • Paylaş
Girişimcinin en büyük motivasyon kaynağı çevresidir, herkesin takdirini kazanmak, insanların içerisindeki merak duygusunu görmek girişimciyi heyecanlandırır ve motive eder, bu herkes için geçerlidir.

Bunun yanı sıra girişiminin insanlar tarafından kullanılması, birilerine fayda sağladığını görmek yani işler hale gelmesi girişimciyi motive eden diğer unsurlardan biridir. Girişimci kazanç elde etmeyi ister, projesinin en azından kendisini yürütebilmesi kadar kazanç getirmesi motive eder ve girişimciyi başka girişimler gerçekleştirmeye, yatırımcı olmasına sevk eder.

Sevgiler :)
  • Paylaş
Bence en önemli motivasyon kaynağı geçmişidir. Hayatın her alanında olduğu gibi burada da geçmişin önemli bir payı olduğunu düşünenlerdenim. Bir diğer en büyük kaynak da hedeftir. Tüm bunlarla birlikte kazandığı hırsı da bunu pekiştiren önemli faktörlerden biridir. Geçmiş ve gelecek arasındaki o ince çizgide alınacak olan hassas ve riskli kararların hazzı da motivasyonunun temel taşlarından biri olabilir. Ve tabii ki; asla vazgeçmemek...
  • Paylaş
İlk günlerdeki iş yapma heyecanı, kısıtlı kaynakları kullanmada sorunlar, iş konusuyla ilgili uzman olmayan insanlar tarafından ve rakipler tarafından demotive edilmeler (halk arasında negatif verme) ile azalabilir.Kısaca projeksiyonu hayata geçirirken türlü engeller enerjiyi boşa harcayabilir. Konstantrasyonu bozmamak için; tercihleri iyi yapmak gerekli ki; ilk günlerdeki motivasyon bozulmasın derim.
  • Paylaş
İlk olarak o girişimcinin yakınlarının  o kişiye saygı duyması ve desteklemesi en önemlisi de bu bence (:
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1819 Görüntülenme15 Takipçi7 Yanıt

Eş Anlamlı Soru Ekle

  • Girişimcilerin motivasyon kaynakları nelerdir?