Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir grup arkadaş diş macunundan otomobile kadar parayla satın alınan her ürün hakkında yorumlarımızı girdiğimiz bir veritabanı oluşturduk. Bu projeye diğer insanların da dahil olması için nasıl bir yol izlemeliyiz?

Büyük kitlelere ulaşmak için öncelikle geleneksel pazarlama yöntemlerinden kurtulmak, dijital pazarlamayı etkin bir şekilde kullanmak gerekiyor. İnsanların ilgilerini çekebilmek için arayüzünü ve usability'yi çok etkin bir şekilde sağlamalısınız. Ayrıca görünteleme sayısı yüksek olan bloglara ve aynı pazarda olduğunuz konular hakkında yazan sitelerin çoğu ile anlaşılıp reklam maliyetleri aza indirgenebilir.

Kullanıcı sadakati önemli, kullanıcıları bir oyunun içine çekin. Son zamanlarda etkili girişimlerin çoğu içerisinde oyunlaştırmayı başarılı bir şekilde yürütüyor. Nedir bu oyunlaştırma? Foursquare örneğini inceleyecek olursak farklı mekanlarda, alanlarda checkin yaptığımızda çeşitli rozetler kazanıyoruz bu kullanıcıların hırs yapıp sürekli siteyle haşır neşir olmalarını çok büyük ölçüde etkiliyor. Kullanıcılarınızı kendinize bağlamak için farklı yöntemler geliştirmek zorundasınız, uygun görülen her ortamda da fazla abartıya kaçılmadan projeden bahsedilmeli detayların üzerinden fazla derine inilmeden geçilmelidir. Ayrıca kurucu ortakların kendi sosyal medya hesapları üzerinde istatistik, bildiri ve işleyiş hakkında kısa kısa ve çok sık olmamak üzere paylaştıkları içerikler kullanıcı adaylarında bir merak oluşturacaktır :)
  • Paylaş
Bir internet projesi hazırlayıp bu veritabanını bağlayabilirsiniz ve projeyi sosyal medyada duyurarak ziyaretçilerin sosyal medya hesapları ile giriş yapıp satın aldıkları ürün hakkında yorum yapmalarını ve yapılmış yorumları okumalarını sağlayabilirsiniz. Bu konuda danışmanlık alabilirsiniz.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

555 Görüntülenme8 Takipçi2 Yanıt