Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir gün uzaylı bir arkadaşınız olsun ister miydiniz?

Öncelikle, uzaylılar ile karşılaşma ihtimalimiz üzerine ufak bir fikir vermesi açısından konuya şöyle bir giriş yapayım.

Gözlemleyebildiğimiz kadarı ile evrende 100 milyardan fazla galaksi bulunuyor, yani bu demek oluyor ki, bizim güneş sistemimiz gibi 100 milyardan fazla sistem var. Yani; özetle, başka canlıların veya varlıkların olmama olasılığı çok düşük.

Dolayısıyla, başka canlılar ile direkt olarak karşılaşma ve temas kurma meselemiz henüz gerçekleşmedi ise bunun nedeni hem bizim hem de onların evrende ve uzayda istediğimiz gibi seyahat edemiyor olmamızdan bence. Bu gerçekleştiğinde belki de başka gezegenlere seyahat edecek ve hatta yaz tatilimizi başka bir gezegende planlayacağız : ) Komik geliyor ama bu olabilir ve hatta olacaktır.

Yani, kısacası bizim ömrümüz yetecek mi sanmıyorum ama gelecekte bunlar olacaktır. Eğer öyle bir durumda olsaydım, elbette başka bir gezegende tanıdıklarım olmasını isterdim : )
  • Paylaş
16

Leonid Manafov, sence onlar şu anda seyahat edemiyor mi ? peki o zaman sana göre ufo = ?

Ahmet Avcı, Gelecekte diyoruz da, adamlar geçmişte gelmişler, her şey ortada, bilim dünyası din aleminden tırstığı için pek dillendirmiyor bu mevzuları;

Abydios Tapınağı'nın duvarlarında Dr. Ruth Hiver tarafından bulunan resimler;
harunyahya.org/evrim/kabatas_devri/res/7...

Bir tür ampül;
harunyahya.org/evrim/kabatas_devri/res/7...

1975 yılında Van da bulunan arkeolojik bir cisim;

Ne ola ki:)
img03.blogcu.com/images/a/h/m/ahmetdursu...

Vimana meselesi;
Binlerce yıllık uçak, kuş desek diyemiyoruz ki, ayrıntılar ortada;
encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:...

Hakan Köse, UFO konusu biraz karışık bir konu, kimsenin elinde net bir bilgi yok. En azından halk ile paylaşılmış kesin kanı yok. Ama bu ufoların var olmadığı anlamını taşımıor tabi. Bir süre önce bir internet sitesinde bununla ilgili şöyle bir bilgi okumuştum: "Amerikalılar düzenli olarak uzaylılar ile gizlice görüşüyorlar..". Tabi bu uydurma bir şey de olabilir..

Düşünün ki, biz seyahat edebilir duruma geldik ve bir gezegene ulaştık ve yaşam var. Ancak, şeklen bizden çok farklılar ve bir teknolojileri var, dillerini bilmiyoruz...vs. Ben olsam, ziyaret etmeye devam ederdim, ama temas konusunda çekincelerim olurdu. Belki geliyorlar ama izleyip, inceleyip gidiyorlar...

Hakan Köse, Fotolar çok ilginçmiş cidden..

Ahmet Avcı, O denizaltı ve helikopter çizimleri su götürmez...en az 3000 yıllık..onları yalanlamak için ne taklalar attılar...yok üstünde bir katman daha varmış da, o katman dökülünce bu şekiller kalmış filan...lan bütün figürler tam da bir taşıta benzeyecek şekilde mi dökülmüş o katman..

Hakan, Bu tür sorulara bayılıyorum. Gelecek ile ilgili hayaller ve planlar yapmaya yarıyor. bakarsınız 30 . yüzyılın nostadamusu inploidte yazmış olur. önce geleceğe bir not düşeyim. "yüz yıllar sonra yapılacak digital arkeoloji çalışmasında bu siteden birisinin yazdığı satırların gerçek olduğunu görürseniz biliniz ki atma gücü yüksek bir inploider tarafından zekice kurgulanmıştır. "

durup dururken kendinize peygamber yada tanrı edinmeyin :)

gelelim soruya, uzayl bir arkadaşım olsun istermiyim. itiraf ediyorum bir çok uzayl arkadaşım var ünlü uzay bilim adamı mustafa topaloğlunun tezi ne göre dünya da uzaya ait olduğuna göre bizlerde uzaylı oluyoruz demek ki dünya da ki arkadaşlarımız da uzaylı.

diğer yaşam formlarından arkadaş istermiyim peki? hayır istemem. zaten inploid.com/hakank nın yazdığı gibi bize oldukça uzak mesafede yaşam formları olabilir. ve bu yaşam formlarının yolculuk yapıyor olsalar bile dünyalı insanlara benzer zeka türü varlıklar olacağı ihtimali olduğunu sanmıyorum. doğal olarak bir arkadaşlık söz konusu olamaz iletişim, uyum, temas, yönetme ya da yönlendirme lması olası, ama bunun adı arkadaşlık olmaz. bu sebeple dünya dışı bir yaşam formuyla arkadaşlık istmezdim. ancak iletişim, ışık hızında yolculuk, bağlantısız etkileşim gibi üstün özellikler sağlacak ve cebimde taşıyacağım bir uzaylı olsa fena da olmaz hani :)

bir türlü göndermedim yazıyı. bende buraya copy ettim :9

Ahmet Avcı, Fotoğraflara ne diyorsun?

Hakan, sıkı atalarımız varmış diyorum dostum :)

Ahmet Avcı, Bağdat Pilini biliyor musunuz?

Sümerler elektroliz yöntemiyle çömlek kaplıyorlarmış bu pille..

4.bp.blogspot.com/-kmwdfsoukry/uh0hxejı_...

spiritualizm.com/yeni1/2000pil.jpg

gizlimi.com/babil/babilin-sasirtici-pili...

Hakan, bunlar bana hiç şaşırtıcı gelmiyor. çünkü bize dayatılan tarihi öğreniyoruz., Misal eski uygarlıklar bugün geldiğimiz teknoloji düzeyine gelmeden bir üst düzeye geçmiş olabilirler ve böylece belki de zamanı bugün bile bilemediğimiz yöntemle kırmayı başardılar. bu resimlerde ki kalıntıların yan kalıntıları olması da lazım. misal böyle bir pil varsa bunların iletim hatları da bulunması lazım ama yok. yada elektroliz havuzlarını bulmamız lazım onlar da yok orta da sadece nasıl imal edildiğini bilmediğimiz bir kaç günümüz teknolojisine yakın kalıntı. bugün biliyoruz ki bu pillerle elde edebileceğimiz maksimum voltaj birim başına 1.1v dc akımdır. ve dc akım iletim yöntemi doğal şartlar gereği en zor yöntemdir. yani bu piller varsa yan üniteleri olmalı değil mi. ya bunları yapanlar tam keşfi yapamadı yada gerek kalmadı. çok hızlı bir değişim oldu dünya zaman kırılması gibi.

ama şu bir gerçek ki sana yazayım derken az önce elmanın içinde ki kurtu görmedim :))))

Ahmet Avcı, proteindir..iyidir...

Hayatta kalmak için doğada yiyorlar bunları, yağ deposu..:)

Çok fazla history discovery channel izleyince böyle oluyor :)

Hakan, haklısın walla . hep bu belgesel kanallarının suçu. dikkat dağınıklığı yapıyor :) hele hele bizim çöpe attığımız eşyaları 2-3 bin dolara restore ettirmiyorlar mı deli oluyorum. :)) görcem o antikacıları ben buzul çağı gelince elvisin kalemine bakıp ısınır artık

Leonid Manafov, Şu bir gerçek ki bu dünya da geçmişte yaşananlarla ilgili bence çok fazla bir bilgilerimiz yok sadece gördüklerimiz ile ve yorum yapabildiklerimiz ile yetiniyoruz.. Gerçekten geçmişte atalarımız ( uzaylılar ) bu dünyaya gelip ve bizim gelişmemize yardım ettiler ise ki bu büyük bir olasılık peki sorulması gereken soru bence neden yardım ettikleri? Yardım ettiler gelişmemize yardım ettiler ve gittiler ama neden? Neden şu anda bizim aramızda değiller? Belki insanların gerçekten dünyaya nasıl geldikleri biliyor olabilirler... Aslında o kadar sorulacak soru var ki işte bu yüzden benim bir uzaylı arkadaşım olsun isterdim çünkü sorulacak sorular hiç bir zaman bitmez belki bir gün uzaydan gelen biri ben senin arkadaşın olurum sana bunları hepsini anlatırım derse gerçekten çok güzel olur inanın çok isterdim :)

Hakan, duygusal dünyalı :)

Ahmet Avcı, -Hep aynı soru:) Biz neyiz nerden geldik bizi kim yarattı?

-Valla sizi biz yarattık laboratuvar ortamında ve dünyaya yerleştirdik, çoğalttık..ara ara gelenler de bizdik yoldan çıktığınızda..

-Pek ama niye.. niye yarattınız?

-Yapabildiğimiz için...yaşam kutsal olduğu için...varacağınız noktayı ve evriminizi gözlemlemek için,,,yalnızlığımıza sizi katmak için...

-İyi ama sizi kim yarattı..

-Valla onu tam bilmiyoruz ama, şuna inanıyoruz ...

Prometeus filmi geldi aklıma:) Kalkıp yerinden kafasını kopardı ya...

Ahmet Avcı, Duygusal mı...:)

Matrix de vardı ya....Pil yapmak için..insan vücudu 32 volt luk pildir aynı zamanda....:)))

Çok mu acımasız oldu?

Bu soru bana öğrencilik yıllarımdaki bir soruyu anımsattı, şöyle ki,

-Monşer şimdi tam şurada havada bir anda bir kapı açılıyor başka bir boyuta, oradan içeri girer misin?

: )
  • Paylaş
11

Leonid Manafov, valla girerdim kaybedecek fazla birşey yok ama kazanacak çok şey :D

Ahmet Avcı, Öbür taraftakiler de masanın başında ellerde çatal bıçak bekliyorlarmış;

-Gene dünyaya kapı açmışsınız, gene mi insan yiycez ya...
-Olm ye işte bak takım elbiseli filan bakımlıdır bu...ge buraya yavrum korkma, hiç acımıycak..

:)

Leonid Manafov, :)))))))) güzeldi :)))))

Ahmet Avcı, Şaka bi yana, bu konuda şöyle bir söylem var;

Teknolojide ve bilimde çok ileri gitmiş bir uzaylı uygarlığın diğer alanlarda geri kalmış olması beklenemez, aynı ölçekte sosyolojik olarak da çok gelişmiş, barış yanlısı, yaşama değer veren saygı duyan bir uygarlık seviyesinde olmaları beklenmelidir.

Bu durumda örneği yine-, yenilersek;

-Gene dünyaya kapı açmışsınız, gene mi insan inceleyecez ya..
-Olm incele işte geçenki elimizde kalmıştı, şu insan ırkının hastalıklarına toptan bi ilaç geliştirip çaktırmadan bilgisayarlarına formülü atmamız lazım..hala bazı hastalıkları aşamadılar..
-Kanser ,AİDS hangisini şırıngalayayım..

Leonid Manafov, Daha çok şey var keşfedeceğimiz .. Daha bir sürü keşif bizi bekliyor....Aslında merak konusu şu olması gerek diye düşünüyorum önümüzde ki 100 Yıl içresinde daha neler keşfedeceğiz ve neler olacak insanlık adın

Ahmet Avcı, Bi boyut daha katayım son söylediğinize;

Acaba bu dünyada kaçıncı insan medeniyeti sezonu yaşanıyor. Yani insanlık kaç kez yükseldi, doğal afetlerle düştü ve tekrar yok olmanın kıyısından döndü..

Böyle bakarsak belki de daha önce (defalarca) keşfedilmiş şeyleri tekrar keşfediyor olmayalım..

Hakan Köse, Benim bildiğim kadarı ile (geçenlerde bir araştırma programında bahsetmişlerdi) dünya 3. veya 4. döngüsünü yaşıyor. Yani bundan evvel, 3 veya 4 kez neredeyse tümüyle yaşamın yok olduğu ve yeniden döngüsünü başlattığından bahsediliyordu. Tabi bu bizim şu ana kadar öğrenebildiklerimizden çıkarımlarımız..

Ahmet Avcı, Aynen...M.Ö. 10400 lerde Büyük Tufan gerçekleşiyor..onun hemen öncesi ve sonrasında tüm dünyanın orta-güney sektöründe aynı medeniyet izleri var..aynı piramitler..bir grup da Japonya açıklarında denizaltında bulundu..hep anı eksende..matematik ve gökbilimi düzeyleri de aynı...Mesela bir yılı 364 gün 6 saat şeklinden 6 saatlik artık kısmına kadar hesaplayabiliyorlar..

Yani önceki medeniyetten dünyaya yayılan ve arta kalan medeniyet mirası..

Ahmet Avcı, Ben bile hesaplayamadım bak..365 gün olacaktı..

Uzaylı kelimesi ne kadar ukala bir kelime değil mi sanki biz uzayın bir parçası değilmişiz gibi konuşup insanoğlunun tipik ben duygusundan evrene bakıyoruz. Halbuki evrende su damlası kadarız ve evrenin umurunda bile değiliz. Dünyadaki tüm canlılar uzaylı, tüm aç çocuklar uzaylı, taciz ve tecavüze uğrayan kadınlar erkekler uzaylı.

Bu nasıl bir egodur ki tüm evren bir yana dünyalı bir yana diyebiliyoruz.

Uzayda başka canlılar varmı? Var bence de ve bu yaratılmışlarla asla karşılaşmayazağız mesafe sebebi ile, dünyadaki uzaylılar haricinde bir arkadaşımız da olamayacak ömrümüzde . Olsa da istemezdim hiiiiç lazım değil.
  • Paylaş
Neden olmasın : )
  • Paylaş
Aslinda size aciklamam ne kadar dogru bilemiyorum ama uzayli arkadaslarim zaten var ki.
  • Paylaş
Evet isterdim çünkü bana arkadaşlık ederdi ama aileme göstermezdim ; )
  • Paylaş
Tabiki isterim . Birde bu Amerikan filmlerinde sürekli uzaylıları hep düşman hep dünyayi ele geçirecek robotik varliklar olarak göstermesi ve hep onlari yok etmesi ve her zamanki gibi kahraman olmalarindan biktim.
  • Paylaş
Evet isterdim ama bakalım onlar dünyalı bir arkadaşları olmasını ister miydi ?
  • Paylaş
Olsun tabii, havamız olur : )
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1261 Görüntülenme13 Takipçi9 Yanıt

Konu Başlıkları