Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir heykeltraş için home ofis tasarımı yapmam gerekiyor. Mimarların ve heykeltraşların yardımına ihtiyacım var. Örneğin; bir heykeltraş atölyesinde nasıl bir ortam ister?

Hangi malzeme ile çalışan heykeltraş olduğunu da bilmek lazım. Ona göre mekan büyüklükleri, ihtiyaç duyduğu ekipmanlar ve tefrişat özellikleri netleşmiş olacak. Heykeltraşın kendi nevi şahsına münasır karakter ve fiziksel özelliklerini (çalışırken müzik dinlemeyi sevmesi, doğanın içinde yaşamayı tercih etmesi, asabi olması, uzun boylu olması, cüce olması ve hatta belki engelli olması) de tasarımın bir parçası haline getirmek de ortaya keyifli sonuçar çıkartabilir bence.
Soruyu biraz daha detaylandırmanızda fayda var sanırım.
  • Paylaş
3

Sibel Çetin, Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.Heykeltraşın hangi malzemeyle çalıştığı konusunda bir kriter verilmedi lakin; genç bir bayan olan heykeltraşın evinde yaşlı bir kayınvalide ve küçük de bir çocuğu var. Tasarımı yaparken yaşlı kadın ve çocuğun ihtiyaçlarınıda (bakıcı odası v.s) göz önünde bulundurmalıymışız.Verilen konu bu kadar

Rasih Uğur Uyanık, Verilmeyen kriterleri tamamlamak ve hatta doğru kurgulama için soru işareti bırakmamak avantaj sağlayacaktır. Kendini bir yazar veya senarist gibi düşünüp karaterlerin (heykeltraş, çocuk, babaanne) tasarıma etki edecek davranışlarını öngörmeni tavsiye ediyorum. Heykeltraşın çocukla kurduğu ilişki üzerinde biraz daha düşünüp belki heykel atelyesini haftanın belirli günlerinde çocuklara yönelik worksohp da yapılan bir yermiş gibi de düşünmeye ne dersin? sana tavsiyem aklına gelen tüm soruları listele. Cevaplamak istediklerini belirle.

Sibel Çetin, Teşekkürler :)

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

249 Görüntülenme2 Takipçi1 Yanıt