Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir ilişkide, aşk olmasına rağmen, mesafeden dolayı tamamen bağlanmak tehlikeli midir? Ne yapılmasını önerirsiniz?

Mesafe dolayısı ile bağlılık daha çok üzüntü getireceği için olmaması gerekir diye düşünüyorum ama bir yandan da konu aşk olunca mümkün değl. bunun bir çözümü var mıdır?Düzenle
Günümüzdeki iletişim ve ulaşım imkanları ile hiçbir mesafenin sorun olmadığı kanısındayım. Başka bir ülkede bile olsa tatil biletlerini önceden ucuza alıp görüşülebilir hatta çok uzaktaysa ortada bir ülkede bile buluşulabilir. İnternet varsa görüntülü ve sesli konuşma ücretsiz yapılabilir yani demek istediğim iki taraf da aşıksa çözümler herzaman bulunur, ama biri uzaklığı bahane edip diğeri bu yükü sırtında taşıyorsa (her fırsatta yanına gitmek için çaba harcama, onun gelmesi için zorlama, maddi manevi her imkanı bu uğurda harcama , özlediği günler için acı çekme gibi) ancak diğer kişi normal bir hayat yaşıyorsa ( nasılsa görüşemiyoruz deyip kendi hayatına önem verme, fırsat yaratmaya çalışmak yerine bahaneler uydurma gibi) ozaman bağlanmamakta fayda vardır. Bunun sebebi mesafe değil, karşınızdakinin buna değer olmamasıdır.
  • Paylaş
Aşk, bağlanmak insanı köleleştirir gözün birşey görmez olur kendinden olmadığı kadar çok ödün veririsin sen sen olmaktan çıkarsın hele de uzaktan bir ilişkiye hiç değmez. Bir kere geliyorsun dünya'ya hayattını yaşa sev sevil en güzeli bu değil mi?
  • Paylaş
Böyle bir ilişki yürüyebilir mi? Mümkün tabi ki. Ama yürümemesi için bahane olabilir mi? Kesinlikle. Bir süre sonra aşk ne kadar büyük olsa da uzaklık yoruyor ne yazık ki. Ama bu yürümeyecek diye vazgeçmek değil.
  • Paylaş
Tamamen bağlanmak dediğin senin bir anlığın dalgınlıgın. Sakin olup analiz et planlama akışına bırak olanları sadece sözel tekrarla sonra kavrıyon
  • Paylaş
Aşk asla yetmez!
Mesafe önemli bir sorun olabilir.
Anca aşka rağmen birçok sorun tehdit edebilir ilişkiyi. Burada soru aşkınız için ne kadarını göze alacağınız ve ne kadar şey yapabileceğiniz ile ilgili.
Mesafe çözülemez bir sorun mudur ki?
  • Paylaş
Sorunu çok begendim benimde sıkıntım bu o yüzden cevap olarak yazmak istedim. Ben size bi soru sorucaktim ; birine aşığım, o da seviyordu yani sevdiğini söylerdi ve aramızda mesafeler var kilometrelerce çok , o yüzden tavsiye veremiyorum ancak şu an benimle konusmamakta hiç birşey solemedi anlatamadim aramız iyiydi birden birşeyler oldu anlayamadığım canım çok sıkılır o yüzden sizden isteğim ne yapmam gerekir beklemelimiyim? Tanisali 5 yıl olucak bu kadar süre sevgi besleyen biri birden unutabilirmi, ne yapmam gerektiğini bilmiyorum psikolojik olarak mutsuzum sizce nasıl davranmaliyim mutsuzluk konusunda birşey yapamıyorum elimde değil. Bu konu hakkındaki düşünceniz nedir acaba düşüncenizi benimle paylasirsaniz sevinirim buna ihtiyacım var. Lutfen sorunuza böyle bir yanıtla soru olarak cevap verdiğim için kizmamanizi, anlayışla karsilamanizi dilerim iyi günler.
  • Paylaş
Bağlanma alışmışlığı getirir ve diğer taraf vazgeçtiğinde bu kişi için çıkılmaz bir yola girebilr bu yüzden fazla kaptırmamak ya da karşıdaki kişiye güvenmek lazım daha doğrusu güvenilir olan birisini bulmak mesele.
  • Paylaş
Kişinin karakteristik özellikleri bu durumun katlanılabilir olup-olmadığı konusunda tek karar mercidir.
Samimi bir ilişkide mesafe problemi en az havuz problemleri kadar can sıkıcıdır. Dürüst bir öz eleştiriyle bu durumun çözümü mevcuttur.
Şahsen, mesafelerin bana uygun bir yaşam alanı sunmadığını düşünmekteyim. Her ne türlü duygu bocalaması içerisinde olursam olayım, ya bir araya gelmenin bir çözümünü bulmaya çalışırım, olmuyorsa da olmadığına meyhanede sanırım iki 20'likle devinirim.
  • Paylaş
Mesafe aşka engel değildir. Aşk olmayınca bahaneler çok olur bunun başında mesafe gelir.
  • Paylaş
Aldatılma olasılığınız yüksektir, ya da bu kuşku ile içiniz dolar taşar. Bulaşmayınız.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

820 Görüntülenme14 Takipçi10 Yanıt