Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir ilişkide kıskançlık hangi düzeye kadar normal kabul edilebilir?

En başta kıskançlık olmalı.O altın kural bence.Çift birbirini kıskanmıyorsa zaten sorun büyük demektir.Ama tabiki de bir düzeyi olmalı.Bence o düzeyde şöyle olmalı karşı tarafın günlük hayatını etkilemeyecek şekilde.Aynı şeyi kendisi yaptığında bir sıkıntı yok ama karşı taraf yapınca sorun oluyorsa o kıskançlık değil de başka bir şey oluyor kanımca.Yani sen ne kadar özgürsen karşı taraf da o kadar özgürdür ve kıskançlık bir seviyeye kadar kabul edilebilir.. 
  • Paylaş
Katılıyorum.Kıskançlık olmalı lakin kıskançlığı eleştri boyutuna getirmemek lazım.Bence öyle olmamalıydı,şöyle yap gibi bir yaklaşımı doğru bulmuyorum.Sürekli bir insanı telefonla arayamazsanız,bunun bir sınırı vardır.Önemli bir durum olmadıkça günde sizi 10 kere arıyorsa,takdir edersiniz ki bu herkesi sıkar.Lakin hiç aramıyorsa o da fazla rahatlık gibi geliyor bana.Hiç arayıp sormayıp,yanındayken mükemmel davranan çiftleri görüyoruz.Buda bana biraz ironik geliyor.Ben herşeyde olduğu gibi bu konuda da "denge"nin önemli olduğunu düşünmekteyim.
  • Paylaş
Kıskançlığın temelinde kaybetme korkusu bulunmaktadır. Sevdiğini, değer verdiğini kaybetmek istemez insan. Lakin bir nokta vardır ki, ondan sonra derecedeki kıskançlık artık kıskançlık değildir. Kaynağında artık aşk yoktur. 
  • Paylaş
 Sevgi varsa kıskançlıkta vardır.Fakat, karşındaki insanı sıkan ve üzen kıskançlık ilişkiye zarar verir. Kıskançlığın fazlası güvensizlikle bağdaştırılabilir.Bence aşırı kıskanan bi insan güvensiz insandır. Bundan dolayı kıskançlık olabildiğince minimum düzeyde kalmalıdır.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

948 Görüntülenme6 Takipçi5 Yanıt