Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir İnşaat Mühendisi'nin çok başarılı olabilmesi için neleri göze alması ve ne yapması gerekir?

Başarının kıstasına bağlı. İyi bir mühendis olmakla bir mühendis olarak iyi para kazanmanın yolları farklı. Kıstas para ise iyi mühendis olmanıza gerek yok. Piyasayı iyi takip edin, üç beş kuruş paranız olsun ya da taşeron olarak çalıştırabileceğiniz güvendiğiniz firmalar olsun. Uygulama ihalelerine girin, birinden birini alırsınız. Yaptığınız maliyet hesabı doğru, nakit akışı işler olur arada da piyasa çok oynamazsa ilk işinizde bile iyi kazanabilirsiniz. Yalnız piyasadaki ufak oynamalar, nakit akışındaki sıkıntılar nedeniyle batabilirsiniz de. Her firma bir projede batabilir, bunu unutmamak lazım. İyi bir mühendis olmak isterseniz yol farklı. Daha risksiz ama daha çok çalışma ve az para var ucunda. Onun için şuraları okuyarak sanırım biraz fikir edinebilirsiniz:
  • Paylaş
Kendine bir alan belirlemeli ve o alandae surekli olarak kendini gelistirmelidir. Basarali olmak icin sans, torpil gibi faktorlerde cok etkilidir. Zira mezuniyetten hemen sonra direkt olarak torpille en iyi firmaya girmek ayri aylarca arayip kendi cabalarinla kucuk capli bir yapi denetime girmek ayri. Baslangicta ne kadar yuksekten baslanirsa genelde iyi yerlere gelindigi ve basarili olundugu dogrudur.
  • Paylaş
Başarıdan kasıt büyük paralar kazanabilmek mi yoksa uluslar arası büyük projelerde üst düzey görevler üstlene bilip bunların altından başarı ile kalkabilmek mi?
ilk önce yeniliğe ve gelişime her daim açık olabilmeli, dünyada ki örneklerini iyi takip edebilmelidir. Birde başarı konusunda örnek insanların çalışmaları hakkında bilgi sahibi olabilmesi lazım. Genel olarak ta hayatta başarılı olabilmek için iyi bir gözlemci ve araştırmacı bir ruh lazım diye düşünüyorum.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

375 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları