Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir inşaat mühendisliği öğrencisinin zorunlu stajlarını nerede yapmasını önerirsiniz? Büyük isim yapmış şirketlerde mi yoksa daha küçük kendi çapında ofislerde mi veya belediyelerde mi?

Büyü projeler yapan firmalarda yapmanı öneririm. Çünkü doğru ve doğru olduğu kadar değişik teknikler öğrenirsin.
  • Paylaş
Bu biraz da ılerıd ene yapmayı dusunduguyle alakalı bır soru. Insaat muhendıslıgı dedıgınız meslek hala daha ne oldugu anlasılamamıs bır meslektır. Eger ınsaat muhendısı olacagım dıyorsanız, ille de kurumsal kımlıge sahıp bır fırmada yapın stajınızı. Muhendıslıgı tılt olarak kullanacagım gerısı benı ılgılendırmıyor dıyorsanız, pıyasa muteahhıtlerının herhangı bırınde yapın. Projecı olacaksanız
beledıyeye proje yapan ve muhendıslıgı program boyutunda ama teknık hılelerı Prof. syonel boyutta ogrenmıs bır proje burosunda yapın. Ilerıye donuk sıze faydalı bır tavsıye ıstıyorsanız Turkıeye'de ınsaat muhendıslıgı yapmayın.
  • Paylaş
1

Kaya Şahin, ''Muhendıslıgı tılt olarak kullanmak'' ne anlama geliyor ?

Büyük şirketlerde yaptığın staj sana her zaman faydalı olur. Geri dönüşü de avantajlı olur. Belediye de olabilir. Önemli olan senin bu işi daha detaylı öğrenmendir. Çok çalışman lazım ;)
  • Paylaş
Staj konusundaki fikirlerimi buraya yazmıştım:
  • Paylaş
Büyük şirketlerde staj yapman sicilin için iyi olacaktır ama seninle pek fazla ilgilenemezler. Kendi çapında küçük şirketler de staj yaptınmı daha fazla şey öğrenirsin diye düşünüyorum.
  • Paylaş
İyi günler. Yanında staj yapacağın inşaat mühendisin bilgili ve paylaşımcı olması çok önemlidir. Önceliğinin bu olması gerektiğini düşünüyorum. Tabi hem büyük şirket hem de dediğim gibi bir inşaat mühendisi ile çalışabilirsen senin için çok iyi olacağını düşünüyorum.
  • Paylaş
Şirketten ziyade, yapılan işi öğrenmek daha uygundur. Büyük firma yada küçük firmada staj yapsa bile bir lentoyu, bir kırmızı çizgiyi öğrenememiş insanlar var. Okullarda öğretilen kitap bilgilerinin uygulamaya döküleceği yer olmalı. Ayrıca staj döneminde MS Excel mutlaka öğrenilmeli. Maalesef şu an Exceli geçtim, ofis programlarından haberi olmayan mühendisler yanımıza geliyor.
  • Paylaş
1

Emre Zengin, Küçük büyük farketmez adam akıllı yapta işi ögrende nerde olursa olur. Yoksa gidersin şantiyelerde fotokopi çekersin ayak işlerini yaparsın

Mantikli olan kucuk firmalarda fazla bilgi edinmek gerekli buyuk firmada sizi fazla onemsemezlerrr
  • Paylaş
Bence stajını nerde yaptığın değil stajından neler öğrendiğin önemli
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2405 Görüntülenme11 Takipçi9 Yanıt