Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir insan ortalama kaç yaşına geldiğinde hayatını düzene sokma ihtiyacı hisseder? Neden böyle bir ihtiyaç hisseder?

Tabi ki kişiden kişiye göre değişir. Ortalama bir yaş söylemeniz yeterli.Düzenle
Hayattaki düzenin de ihtiyacın yaşının da bir ortalaması yoktur. Düzen kişiden kişiye çok değişir, kimi için düzen askerliği tamamlayıp bir iş sahibi olmak iken, kimi için tahsili bitirip bir işe girmek olabilir. Kimileri genlerini çoğaltmayı düzen olarak görür, amaç bu durumda evlenip, aile kurup çocuk yapmaktır. Kimisiyse kendi psikolojisini düzene sokmaya uğraşır. Hayatın düzeni sorusunun bence milyonlarca yanıtı vardır.

Yaşa gelince; orada da çok çeşitlilik mevcuttur kimi hedefine kısa yoldan gider 16 yaşında ailesini kurar ve tarlasında çalışır kimiyse 35 yaşında hala doktorasını bitirmekle meşguldür. Bu yaş da düzenden anladığımıza göre hepimizde farklı olacaktır.

Son kısma geldiğimizde; her insan böyle bir ihtiyaç hissetmez. Hatta kimisi düzensizliğe alışmış ve onu kaybetmekten korkar olur. İnsanın kişiliği ortalama kaç yaşında oturur gibi bir soru sormuş olsaydınız cevabı çok daha kolay olurdu. Bence kendiniz için öncelikle böyle bir ihtiyacın olup olmadığını saptamalısınız. Eğer varsa ardından ihtiyacını duyduğunuz düzen için ne yapmanız gerektiğini tespit etmelisiniz ve onu hedefleyerek yürümelisiniz.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

65 Görüntülenme3 Takipçi1 Yanıt