Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir insana olan nefretimi ne geçirir?

Affet geçer, zor biliyorum ama öbür türlü kanını içsen geçmez nefret. Affedersen geçer.
  • Paylaş
Kesinlikle affedici bir tavır sergilemek. Nefret boyutunda duygular sadece kişiyi zedeler. Bazı zamanlarda nefret kin duyguları yoğun yaşanabilir ama bu takinti olmamalı. Ben uyumsuzluk yaşadığm insanlarla hemen bağı keserim o yüzden nefret levelina geçiş yapmadan kurtulmuş olurum. .
  • Paylaş
İçinde geçmişine dayanan bir sevgide beslliyorsa bu nefret; bir başına uzun bir geziye, trakinge çıkmanı tavsiye ederim. Bir başka deyişle kendini güçlü hissettirecek zorlayacak bir başarı hikayesi yazman iyi gelebilir.
İlginç gelirse bu fikir Likya Yolunun Fethiyeden - Pataraya kadar olan kısmını tamamlamanı öneririm.
likyayolu.org
  • Paylaş
Nefret ettiğin kişinin yakınlığına bağlı . Eğer onunla birlikte yaşamak zorundaysanız düşünce sisteminizi değistirerek nefreti yenersiniz. Uzaktan birileriyse az görürsünüz olur biter. Gözden ırak olan gönülden de ırak olurmuş.
  • Paylaş
3

Artpro, Dövsek de olur :)

Çiğdem Çelik, Dövsek nefret etmeyiz ki Artpro .Bütün mesele dövmek yada dövememektir zaten 😃

Artpro, Sevmek daha mı kolay dövün gitsin hocam :)

Onun da, aynı senin gibi, zavallı, aciz ve bu hayatı yaşamaya mahkûm bir dünya canlısı olduğu gerçeğini kabullenmen nefretini geçirir.
  • Paylaş
O kişiyi öldürürsen nefret falan kalmaz.
Sonra yerde uzanmış cansız bedene bakarsın. Dersin ki "Ne değişti? "
Yerdeki konuşamaz tabi, cevabını da kendin verirsin: "Benim için hiçbir şey"
Birkaç soru daha ekleyerek vicdan muhasebeni kendin yap. Bir kimse için, başka bir kimsenin ölümü bile hiçbir şeyi değiştirmiyorsa; nefret sadece kişinin ürettiği, anlık olgulardan başka anlam taşımaz.
  • Paylaş
Nefreti ne geçirir bilmiyorum ama öfkeyi en iyi Sevgi geçiriyor. Tavsiyem Hoponopo seni seviyorum özür dilerim lütfen beni affet tesekkurler bu cümlelerle ruhun öfkeden arınıyor ve bir anda farketmeden sakinleşiyorsun. Ben youtubedan müziğini indirdim yolda (1bucuk-2saatlik istanbul trafiğinde) dinlemek iyi geliyor, kafam dinleniyor. Bu tabiri ise nefes hocamın yazısında okumuştum kafamı dinlemiyorum artık kafamı dinlendiriyorum.
  • Paylaş
3

Münevver İlbey, İnsanlar sinirimi bozmaya başladı sanki, hiç bişeye tahammül edemiyorum. Nefes derslerine başlamaya neden karar verdiniz haddimi aşmak istemem ama merak ettim.

Snoopyyy, Çok öfkeli bir insandım.

Yeni bir nefret sebebi.
  • Paylaş
Onu tanımaya çalışman
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

164 Görüntülenme10 Takipçi9 Yanıt