Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir insanın korkularını yenmek veya kendine güvenmesini sağlamakla ilgili önerileriniz nelerdir?

Bu sorudaki korku sanırım başarısızlık korkusu. Ben olayı tersten ele alıyorum bence önce 'başarısızlık' ile barışmak lazım, korkmamak için düşmanı tanımak yani :)
Sadece hak ettiğini sandığın halde başarılı olamamaktan kaynaklanan korkular değilse sorun ; yani elinden geleni yapıyorsun ama olmuyor bence bu bir 'başarısızlık' değildir. Sadece o denemede 'başaramamış' olmaktır. Bunu yenmenin tek yolu da, ısrarla, vazgeçmeden denemek, denemek, denemektir. Ancak bu denemeler birbirinin tekrarı olmamalıdır, her seferinde bir öncekinde nerede hata yaptığını saptayıp onu değiştirmelidir. Ve her hata yeni birşey öğretir buyüzden hata yapmak kötü bişey değildir. Ayrıca insan hataları ne kadar erken yaşlarda yaparsa, okadar doğru bir gelecek kurar.
  • Paylaş
Korku bir seçimdir. Korku beynimizin bize söylediği yalanlardır. Korkularının gerçek olmadığını onları sınayarak öğrenebilirsin. Örneğin yeni bir insanla tanışmak size zor gelebilir. Acaba olumsuz tepki mi alırım gibi düşüncelere sahip bir insan bunu bir veya iki defa denediğinde bunun aslında o kadar da korkulacak bir şey olmadığını görecektir.
akifdag.org/kendineguven.html
  • Paylaş
Korkunun ecele faydası yok diye düşün ve üstüne git. Korkularınla yüzleş. Ucunda ölüm yok sonuçta. Asla pes etme. Başarı olduğu gibi başarısızlık da insan için. O yüzden vazgeçme tekrar dene.Sonra zaten başardıkça gaza geleceksin ve başarı başarı doğuracak. Böylece özgüvenin artacak daha çok şey yapmak isteyeceksin ve bu böyle sürüp gidecek... .
  • Paylaş
Pes etme diret.
başka alternatif yok
ha bide sürekli hata yap
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

346 Görüntülenme7 Takipçi4 Yanıt