Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir insanın seni gerçekten sevdiğini anlama yolları nelerdir?

Ben bu sorunun cevabını çok yeni anladım. Aslında tam da bunu sorguluyordum bugün aklımda bu sorunun sorulması ilginç oldu. Çoğu zaman birini sevdiğinizi sanarsınız. Ama ben anladım ki birini gerçekten sevdiğinizde hiç bir amacınız olmuyor, ona sahip olmak istemiyorsunuz. Onu sevdiğinizde siz olmuyorsunuz bile, o oluyor. Beklentisiz oluyorsunuz. Onun sizi sevmesi önemli olmuyor. Sadece seviyorsunuz ve bu yeterli kalıyor. Çok ilginç... Farkettim ki sahip olmakla ilgili her şey egoyla bağlantılı. Egonuzdan kurtulunca gerçekten seversiniz ve işte o zaman sahip olmak değil sevmek istersiniz, içip içip sevmek istersiniz. . .
  • Paylaş
5

Ece Naz Sonat, Bem kendi açımdan cevap vermişim ama... :)

Ece Naz Sonat, Sizin asıl sorunuza bakarsak, emin olabileceğiniz tek şey kendi sevginizdir. Başkasının sizi sevip sevmediğini yalnızca hissedersiniz, onun da garantisi yoktur.

Nazende , Güzel bir açıklama. Budur işte sevmek...:) Tepeden tırnağa O olmak... her şeyin O olması...

Siz gerçekten birini sevdiğinizde ve bunu anladığınızda anlayabilirsiniz.
  • Paylaş
Eskiden Kaf Dağı ndan bir şeyler getirtirlermiş. Aslında buradaki temel mantık ekstrem durumlarda sevdiğinizin vereceği tepkiyi görmek. Mesela ailesinden vazgeçebiliyorsa seviyordur. Kariyerini bırakabiliyorsa seviyordur. Onu aldattığınızı bildiği halde göz yumuyorsa seviyordur.Sizi aramadan görmeden duramıyorsa seviyordur. Bu ve benzeri.
  • Paylaş
kalbinde hissetmelisin...
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

169 Görüntülenme8 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları