Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir internet girişimi yazılımcı çalışanlarının şirketin yazılım felsefesini ve ürünün misyonunu anlayabilmesi için ne kadar süre tanımalıdır?

Sadece bir Yazılım Geliştiricinin değil herhangi bir profesyonelin iş hayatında yeni başladığı şirkete adapte olması için gerek ve yeter süre bence 1 aydır. 

Bu süre içinde şirketin genel bakışı, yaptığı iş ya da işler ve bunların hikayesini algılamalı ve benimsemelidir. Yaptığı işi benimseyen insan, o işin parçası olmaktan zevk duyar. 

Internet girişim şirketlerinde bu süreç biraz daha farklı işleyebilir. Bence yine maksimum 1 ay adaptasyon için yeterlidir. Ancak, internet girişimleri ve yazılım projeleri, özellikle Türkiye'de uzun soluklu ve sabır isteyen işlerdir. Dolayısıyla, takıma dahil olan kişilerin girişimi benimsemesi ve özümsemesi kısa sürede mümkün olsa da, motivasyonlarını maksimum seviyede tutmaları çok önemlidir. Çünkü, eğer bir internet girişimcisi iseniz, projeye inancı ya da motivasyonu düşük ekip üyeleri projenin yaşaması zorunlu olan evrelerine katkı yerine zarar verebilir. 

Sonuç olarak, toplam 1 aylık süre yeterlidir bence. Tabi tüm bu süreç içinde, tüm takım içindeki iletişimin pozitif yönde olduğunu varsayarak söylüyorum.
  • Paylaş
Maksimum 3 hafta yeterli diye dusunnuyorum.
  • Paylaş
Hocam katılmadan edemedim,1 ay 3 hafta :) ama şunuda söyleyeyim neye göre 1 ay veya 3 hafta bunu düşündünüzmü?
  • Paylaş
Bence iş görüşmesinde bu işin halledilmesi lazım , misyon anlaşılamıyorsa ya işveren de ya da işe görüşmesine katılan kişi de bir sorun vardır , bir sonraki elemana ya da misyon değişikliğine ihtiyaç duyulabilir . Sağlıklı ön elemenin daha verimli olacağını düşünüyorum.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1011 Görüntülenme8 Takipçi4 Yanıt