Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir internet sitesinde cekiliş yaparak kullanıcılara hediyeler verebilmek için alınması gereken izinler ve uyulması gereken kurallar nelerdir?

Milli Piyango İdaresi bu konudaki uygulamayı bir yönetmelik ile belirlemiştir (millipiyango.gov.tr/node/69 - Karşılığı Nakit Olmayan Piyangolar ve Çekilişler Hakkında Yönetmelik). Ben de araştırmıştım bunu bir dönem.

Buna göre "ticari faaliyette bulunan gerçek ve tüzel kişiler, kamu kurum ve kuruluşları, dernekler, vakıflar, cemaatler, emeklilik ve yardımlaşma sandıkları, spor kulüpleri, okul aile birlikleri" piyango/çekiliş düzenleyebilirler. Buradaki piyango sonucunda nakit para verilemez ancak nakit verilecekse bunun da bir üst sınırı var ve üst sınır da çok küçük bir miktar (her şartta MPİ başvuruda bulunulmalı). Piyangonun her türlüsü için Milli Piyango İdaresi'nden izin alınması gerekiyor. İzin alındığı takdirde, bu izinlendirme dahilinde, başvurudaki tüm piyango şartlarına (tarih, ödül, süre ,vs.) mutlaka uyulması gerekiyor ve değişiklik olursa da mutlaka bildirilmesi gerekiyor. Bu konuda MPİ çok hassas onu söyleyeyim.

Başvuru teslim alındıktan sonra en geç 5 iş günü içerisinde sonuçlanıyor olması güzel haber. MPİ gerekli gördüğünde teminat, vs. isteyebiliyor bu arada. Başvuru işlemleri için gereken dökümana millipiyango.gov.tr/node/25 adresinden ulaşabilirsiniz.

Milli Piyango'nun sözleşmeli sanal bayiisi olmanız da mümkün bu arada.
  • Paylaş
2

Erdem Gezer, 5 gunde icerisinde cevap veriyolar olmalari harika, aylar surecegini dusunuyordum. Cok tesekkurler

Serkan Kiose, Yönetmelik ile bunu karara bağladıklarından (yanıt süresini) ve genelde birbirine benzer başvurular olduğu için prosedür genelde bu anlamda hızlı.. İstisnalar oluyordur elbette ki :)..

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

873 Görüntülenme2 Takipçi1 Yanıt