Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir internet sitesinin güvenilir olduğu nasıl anlaşılabilir?

internet güvenlikDüzenle

Sitede açık bir şekilde iletişim bilgilerinin bulunması, bu iletişim bilgileri içerisinde açık adres bilgisinin de yer alması benim için önemli bir kriterdir. Adres bilgisinin doğruluğunu teyit etmeye ve bu şekilde güvenilir olup olmadığını anlayabilmeye çalışırım.

  • Paylaş
3

Sedat Durmuş, aslında benim dediğim alışveriş sitesi için değildi

Sevgiseli, Belki işine yarar diye yardımcı olmak istedim.

Sedat Durmuş, sağol yinede canım o ayrı konu yanlıs anlama :D

@serkan senden yorum bekliyorum :) sen bu konuları biliyorsundur :)
  • Paylaş
13

Aykut Kardaş, Sağ üste bulunan "GEÇ" butonunun altındaki "Arkadaşlarına yöneldir" bağlantısını kullanabilirsiniz, soruyu özellikle sormak istediğiniz ya da o kişinin cevabını merak ettiğinizde bu özellik işinizi görecektir.

Sedat Durmuş, teşekkürler bunu bilmiyordum:)

Serkan Kiose, Ödeme konusunda güvenilirliği mi yoksa kişisel kullanım açısından güvenliği mi?

Sedat Durmuş, ya aslında daha farklı şöyle anlatayım bizim bir projemiz var bunun için maddi kaynak arıyoruz mesela bazı siteler var oraya giriyorsun anlatıyorsun mesela diyorsun ki ben pc oyunu geliştireceğim şu kadar paraya ihtiyacım var o sitenin üyeleri senin proje ne destek oluyorlar 1-2 dolar kişi başına yardım ediyorlar böyle birşey olabilir mi ?

Serkan Kiose, Crowdfunding denen olay bu. Özellikle Amerika'da oldukça revaçta, Türkiye'de bu konuda web girişimi var mı şu an aklıma gelmiyor ama Türkiye'de bu konudaki en büyük engel kanunlar olabilir bir araştırmak lazım. Bir de inploid'de bu konuda bir başlık vardı @karamadde bu konuda seni aydınlatacaktır. Bahsettiğin tarzda sitelere gelince, bu tarz sitelerden bazıları şunlar:

kickstarter.com
microgiving.com
kiva.org

Bunlardan kickstartert facebook'a rakip site olan ve 5 üniversite gencinin kurmak için para aradıkları ve 10.000 dolar isterken yaklaşık 220.000 dolarlık topluluk desteği aldıkları joindiaspora.com projesi ile bilinir (bu arada çocuklar çok iyi iş çıkardılar ve sitelerinde çok güzel yaklaşımlar ile devam ediyorlar). Yine kiva da bu konuda daha küçük çaplı ama adından söz ettiren bir site.

Bu tarz sitelerin güvenli olmadığına dair birşey duymadım. Kaldı ki yurtdışında bu tarz işler gerçekten tamamen kişisel dürüstlük üzerine yürüyor ve davranışsal olarak buna katılım yüksek. Türkiye'de bu konudaki güven meselesi her konuda olduğu gibi bunda da var.

Amerika'da seçim öncesi bir senatörün girişimcilere yapılan kişi başı yatırımın 1000 dolar ile sınırlandırılarak topluluk kaynaklı yardımlama sistemine geçmek için kitle topladığını ve bunu meclise taşıyacağını söylediğini biliyorum. Toplumun her kesiminin herhangi bir girişime yatırımda bulunabilmesini ve crowdfunding kavramının girişimciliğin temeli olmasını istediğini biliyorum. Başarılı olur mu bilinmez ama denenebilir pilot olarak. Durum budur :)...

Sedat Durmuş, çok sağol benim de baktığım site kickstarter.com buydu zaten :D

Serkan Kiose, sevindim faydalı olmasına :)

Sedat Durmuş, sağol :) fark ettim de sende hemen kickstarter da beğendiklerim diye sayfa oluşturmuşsun :)

Serkan Kiose, :) uzun zamandır girmediğimi ve biraz ihmal ettiğimi farkettim de senin sorun ile birlikte tekrar takibe aldım :)

Sedat Durmuş, iyi sorum senin işine de yaradı yani :)

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

790 Görüntülenme6 Takipçi3 Yanıt