Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir iş görüşmesi sırasında mutlaka karşılaşılacak sorular nelerdir?

Size görüşme sırasında sorulan, veya tam tersi, sizin sormayı tercih ettiğiniz soruları sebepleriyle paylaşabiliriz.Düzenle
  • İş başvurusu yaptığınız sektörle ilgili tecrübeleriniz ve sektörde ne kadar süre geçirdiğiniz.
  • Kendinizi nasıl ifade ettiğinizi görmek adına veya sektörde ki hedeflerini öğrenmek adına; Bu işten ne beklediğinizi, nereye gelmek istediğiniz ve neden bu işi istediğinizi. 
  • Sosyal hayatla ilgili sorular gelebilir; hobileriniz gibi veya uğraştığınız bir sosyal aktivite ile ilgili.
  • Başvurduğunuz şirket veya kuruluş adına; Neden biz? Firma ile ilgili bir hedefiniz var mı? tarzı sorular.
Bu tarz konular üzerinde sorular yöneltilebilir ama bence önemli olan sorulara cevap vermekten öte bunu ne kadar iyi yapabildiğiniz, kendinizi nasıl ifade edebildiğinize dikkat edilir. Bu durumu yapacağınız görüşmede ki en temel esastır. Hedeflerinize dikkat edilir, ne istediğiniz ve ne amaçladığınız. Maksat daha çok ifade şeklinizi görebilmektir, yoksa sadece CV'lerimize yazmamız ve iş verenlerin bunları okuması yeterli olurdu. 

Bunlarla birlikte ayrı olarak da bulunduğunuz sektörle alakalı alanınızla alakalı teknik konulara dayalı aradıkları ve istedikleri pozisyona göre sorular yönlendirilebilir.
  • Paylaş
Firmaların kendilerine göre soruları oluyor. Soruların şekli değişebilir ama belli bir tarzı vardır. Mesela tüm işlerin üstüste bindiği ve sizin de işleri yetiştirmeniz gereken bir durum karşısında "kriz yönetimi" yapabiliyor musunuz diye buna uygun bir soru gelme ihtimali yüksektir.
  • Paylaş
Fix ve en saçma soru 5 yıl sonra kendinizi nerede görüyorsunuz. :P bu sorudaki amç nedir biri bana açıklarmı..
  • Paylaş
1

sunshine, ben bir görüşmede "sizin şu an oturduğunuz yerde" demiştim :))))

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

949 Görüntülenme7 Takipçi3 Yanıt