Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir işletme karşı tarafa boş kağıda imza attırmıştır ve kişi daha sonra bu kağıdı yırtıp atmıştır. Kişi daha sonrasında işletmenin kendisine bizzat imzaladığı kağıdı verdiğini ve şahsının şirkete borcu olmadığını belirten bir belge imzalatmıştır. İmza paraf imza olmasına rağmen belge geçerli midir?

Dipnot: Şirket görevlisi bu belgeyi imzalarken kağıdı havaya kaldırarak imzalamıştır bu tür bir paraf imza da şirketi sorumlu tutar mı?Yani belge geçerli midir?Şirket bu imza bizim tarafımızca atılmadı derse ve karşı tarafı sahtekarlıkla suçlarsa bu imzanın şirket görevlisince atıldığı her halükarda ispat edilebilir mi?Ayrıca belgeyi hazırlayan kişinin %45 oranında şizofreniden engel raporu mevcuttur.Bu tür davalarda bu tür bir engel raporunun etkileri ne yönde olur?Saygılar.Düzenle
BÖYLE BİR ŞEY OLMAZ KARDEŞİM.. .
  • Paylaş
1

Ali Erkan, Nasıl yani böyle bir şey olmaz derken Bülent bey?

Öncelikle merhabalar. Uzun bir aradan sonra siteye ilk girişim sonrası ilk yanıtımı sizden yana kullanıyorum.
Şirket sorumluluğu için şirketi temsile yetkili şahsın imzası, şirketin belirleyici özelliklerini ve vergi numarasını da barındırır kaşesini taşıyan bir kağıdın olması durumunda, bahsi geçen şahıs şizofreni dahi olsa bu şirketin sorunu olmuş olur. Sonuç olarak bir şizofreniyi şirket temsilcisi olarak atamak herhangi bir suç oluşturmuyor. Sonuçlarına katlanmak da gerekir doğal olarak.
İnploide yazmayı bırakmamın sebeplerinden biri cevap yazarken soruyu hatırlamaya çalışmak adına herhangi bir aktivasyon yok. Sorunun gerisini hatırlayamadın mı kalıyorsun. Çözüm üretilmesini temenni ediyoruz.
Sonuç olarak kuru bir paraf imzadan sorumluluğu şirket adına doğurmak zor. Fakat imzayı atan yerine göre ilgili davada adli tıp kurumu imza sükülerleri karşılaştırma işlemine tabi tutulup şahsen sorumlu tutulabilir belli durumlarda.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

82 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları