Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir kadın neden canını acıtan şeylerde haz bulur?

Bir insanın durup dururken acıdan zevk alması mümkün değil. Kadın ya da erkek ayağını burkunca oooo ne güzel acıdı, elini kesince süper ya böyle bi acı yok der mi? Hiç duymadım. Soruda kast edilen kadın kendisine acı veren birine neden katlanır, ya da kadınların haz aldığı acılar var mdır şekilde özelleşmeli bence. Bu sefer de kadın üzerinde yoğunlaşma hatası yaparız aynı acıdan erkekler de haz alabilir çünkü. Sürekli aşağılanan kötü davranılan bir insan bu acıya katlanıyorsa çaresizdir, korkuyordur ya da cidden aşıktır. Duygusal ya da fiziksel acıların dışında seksüel acı hissi de var ki aslında soru bu noktaya da gidiyor. Seksüel acı kadın ya da erkeğin haz alma şekli olabilir ve hiçbir sebeple açıklanamaz seks insanın özel ve kendi kendine yaşadığı bir haz duygusudur. Partner de bu yüzden vardır zaten, kadın ya da erkek sekste acı içeren duygular arıyor ve istiyorsa bunun sebebini o kişiden başkası bilemez.
 • Paylaş
1

Deniz, Hocam en güzeli anlamamak :)ben anlamıyorum daha ne yapsak kafi tartışmasız bir günüm yok diye hatırlıyorum.:)

Bence ilişkiye göre değişir, kimisi egosunu tatmin etmek için sürdürür (vazgeçilemez olduğunu düşünme) kafasındaki hayali gerçekleştirme arzusu, bazen kendiyle korkularıyla yüzleşme, farkındalığını arttırma, seni tınlamıyorum güçlüyüm imajı verebilme, meraktan (sonu nereye gidecek ne olacak acaba), herkesin haz bulduğunu düşünmüyorum, mutluluk gibi çarpıcı gerçeklerle de yüzleşmek isteyebilir bazı insanlar.
 • Paylaş
Bazı kadınlar ya da genel olarak insanlar acıyla beslenebilirler. Yani acı çektikleri zaman yaşadıklarını hissedebilirler. Bu yaşama hissi süreklilik arz etsin diye insanlar kendisine ruhsal ya da fiziksel acı çektiren kişilerle birlikte olmaya devam ederler.
 • Paylaş
Bence kadını erkeği yok bu durumlar tamamen toplumsal dinamitler kodlamalar yakıştırmalar çoğu Doğu kültüründeki gibi kadına biçilen rol bellidir ülkemde de bunu kınamak için söylemiyorum ama netlik belli.

Kadın, eş, ana tanımı bile yapılırken ya da kıymet verilen anne anlatırken çilekeş ana saçını süpürge etti, bir aile dağılmamış ise kadının cefakarlığıdır. Bu kadar kalıplaşmış hislerde kadın olma vasıflarını kopyalayan kadının acı yada zorluk karşısında kendini ancak değerli ve gerçek kadın hissetmesi kaçınılmazdır. Kendinden vazgeçmek, acı çekip susmak hesap sormamak ise; dayandığı her zor durum ve bu durumda alkışlanan kadın tabiki bayılır acıya var olmak var sayılmak için. Tabiki bu kadar güçlü karakterde analar göğüslerini aynı mantıkla herşeyde en önde siper edip acıya biraz kahramanlık katarak efsaneleşirler.

Ben de bu toplumda çalışan bir anne kızı olmama karşın ( nispeten özgür sayılan) her zaman bu tür kodlamaları annemden almadığımı söyleyemem. Alt kodlama belki ama zor olan, emek verilen, yolunu bulup olandan çok diğerini tercih etme belki o alt beyindeki önemli olma çabasının yıkılamamasındandır.

Her kötü özellik yanında iyisinde getirir yine aynı nedenlerle çoğu savaşlarda kadın adamın yanında bulunmazken bizim kurtuluş savaşlarımızda siper olan bir deli cesaretimiz olmasını sağlamıştır. hatta duruşu ile ilk seçme hakkını da Gazi Den böyle almışlardır kanısındayım.

Acıya olan bakışın yada hoşnut olma durumunun ben öyle ya da böyle toplumsal bir davranış şekli olduğunu düşünüyorum. En özgür olan kadın bile sabretmesi erkeği beklemesi gibi durumlar ile karşılaşabileceği ve kabullenmesi gerektiği algısını taşır. Dil olarak konuşulmasa da Sadece his olarak bu bilinir doğru yalnış işlemeyen yargılardır. Genel olarak Türk kadınlarının acıdan zevk alma durumu bu olabilir.

Ancak ; soru eğer sadece davranış ve bireysel tatmin olarak bakıldığında mutlaka bunun aile ilişkileri ile bağdaşmaması kaçınılmazdır. Sadece alt toplumsal bilinç değildir. Belki sevgiyi sahiplenilmeyi algılayış biçimi ailede yahut yakın çevresin de bu olabilir, hissetmek için daha yoğun başka bir arayıştır ileri seviyesi bildiğim kadarı ile kişisel bozukluk tarafında toplum öğretileri dışında daha özel bir durumla farklı boyuta doğru değişmiş olur. Kendini sevmediği için cezalandırma yapıyor sevgiye değer görmüyor da olabilir kansındayım.
 • Paylaş
Mazoşisttir belki de... .
 • Paylaş
Alışmıştır...
 • Paylaş
Hiç de değil... .
 • Paylaş
Yok öyle bir şey.
 • Paylaş
Korktuğu ve kendini savunamadığı için
 • Paylaş
Aslında tam olarak öyle değil. Psikolojik bir şey bu. Canını acıtan değil de ımmmmm elde etmesi zor şeylere diyelim. Tam anlatamadım ama anlayan anlamıştır. Ayrıca kadınlara sesleniyorum. Erkeklerin çoğu bunu bilir ve çoğu uygular. Küçük bi kısmı ise uygulamaz. Onları salak sanmayın. Sadece sizin salak olup olmadığınızı ölçüyorlar.
 • Paylaş
Destan yazmak için
 • Paylaş
Bunu bilmek için önce kendini kadının yerine koymak gerek. Genelde erkekler kadınların tercihlerine anlam veremezler! Fakat sanıyorum kadın arzuladığı gerçekleri kendi tercihinde bulduğu ya da her şeye rağmen sıkı sıkıya bağlanmak istediğinden, olayların negatif yönlerini ele almazlar. Erkekler ise bir kadına bakarken genelde çok aşık değil ise her şeyini düşünürler!
 • Paylaş
Büyük ihtimalle egosunu tatmin için. Hanımlar genelde ezilmişlik rolü oynamaya bayılırlar. Kişinin Merhamet duygusunu harekete geçirmeye yöneliktir belkide. Aslında bu sorunun cevabını en iyi hanımlar bilir.
 • Paylaş
Tüm kadınlar mazoşisttir.
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

806 Görüntülenme20 Takipçi14 Yanıt