Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kadınlara niçin çiçek alınır?

Elbette mutlu etmek içindir ama kadın neden çiçek hediye edilince mutlu oluyor anlamıyorum. Düzenle
Kadınlar hayatımızı en az çiçekler kadar güzelleştirdiklerinden çiçek alınır. Ayrıca kadınlar çiçeğe sevinirler, onun sevgi ifadesi olduğunu görürler, kimimizin "seni seviyorum" diyememesini çiçek sayesinde affederler.
 • Paylaş
8

Belgi Saygı, Bunu sadece çiçek almaya indirgemek yanlış bir bakış açısı. :) Malum bir çiçekle mutlu olan kadın kalmadı. Sevgiyi doğrudan vermek en güzeli. Kuru kuru çiçeği uzatmış adettendir diye, ne anlamı var?

Şaman, Belgi hanım, hep bi eleştiri, hep bi eleştiri :) Ben de genele yazdım zaten :) Ben sevgilime "seni seviyorum" diyebiliyorum, yine de çiçek seçmeyi, almayı ve vermeyi de seviyorum.

Belgi Saygı, Benim şahsınızı eleştirmek gibi derdim yok. Benim düşüncem bu şekilde.. :) Ama tamam sizin yazılarınıza alt yorum yapmamaya dikkat ederim.

Şaman, Rahat olun Belgi hanım, gülücükler zaten espri havasını katmak için var :)

Belgi Saygı, bilmukabele :)

Gizem, "Kımımızın seni seviyorum dıyememesini çiçek sayesinde affederler " demişssiniz ben gercekten bazı erkeklere senı sevıyorum demenın neden bu kadar zor geldıgını bir türlü anlayamıyorum , bazı erkekler senı sevıyorum demekte nıcın zorluk cekerler , bunu karsıdakı söz konusu ınsana sevgisi ile ilskılendırmek dogru mudur? bir erkek olarak yoprumunuzu merak edıyorum

Tunahan Koc, Çünkü 'seni seviyorum' demek kolay bisey değil. Ben şahsen emin olmadan o güzel cümleyi söylemem. . Onunda beni sevdiğini bilmek emin olmak isterim

Yaşlı bir teyzeye soruyorlar "Teyze kocanız size hiç çiçek getirir miydi? " teyze cevaplıyor "Hayır, ama bana aldığı esvaplar hep çiçekliydi" :)

Kadın sevildiğini bilmek, ilgi görmek ister, ve bunu erkeğin elinden gelen en yüksek mertebede ister.Maddesel şeyler sanırım diğer insanlara "bak ne kadar çok seviliyorum" demek için kadınlar arasında tercih ediliyor.

Bana kalırsa, hiçbir çiçek derinden seven, destekleyen, zor anlarında ellerini sıkıca tutan sevgili kadar değerli değildir.
 • Paylaş
3

Adem Şahin, sayenizde kadınlar hakkında yeni şeyler öğrendim :) ama kadınlar kapılı kutu gibi ne zaman ne yapcakları ne istedikleri belli olmuyo anlamakta güçlük çekiyom helede akıllarından geçirdikleri şeyleri kendilerinden başka kimse bilemez hayal bile edemez:)

Adem Şahin, güzel ve zeki bi kadının elde edemiyeceği hiç bir şey yoktur bence

Yoldan Geçen, Her insan kapalı kutu. Kim kimin ne istediğini, ne düşündüğünü, bir davranışı gerçekten neden gerçekleştirdiğini bilebilir? Bunun kadını erkeği yok ki. İnsan kendini bile tam anlamaz, kendini bile kandırır bazen.

Ben de gerçekten bunu hep merak etmişimdir. Neden kadınlara çiçek alınır. Bir merakım daha var bunun paralelinde evlenme tekliflerinde pırlanta yüzük kullanmak neden gerek şart olmuştur. Bu uydurma kültür ne zaman bizim geleneklerimize de empoze edildi de biz de karat hesabı uzmanı olduk.
 • Paylaş
Kadınlar en ufak bir hediyeyle bile mutlu olan varlıklardır; önemli olan çiçek, ayakkabı, elbise, yüzük gibi şeyler değildir, önemli olan düşünce, karşındaki kadını mutlu etme amacı olmalıdır. İkinci planda çiçek, kadına verilebilcek en güzel ve en anlamlı hediyedir.
 • Paylaş
Laf arası çiçek üzerine konuşmuş kadını, o gün değilse bile ertesi gün çiçekle yüz yüze getiremediyseniz, bittiniz diyorum erkekdaşlarım. Para yok demeyin koparın bir yerden yaprak bile olsa taktim ediniz mutlaka :)
 • Paylaş
Kadınlar çiçeği sever. Bu genel ve genel olduğu için doğru bir cevap. Ama asıl soru şu olmalıdır: Kadırlar neden çiçek sever?
Bir çok cevap olabilir. Ama bilebildiğim kadarıyla kadınların koku duyuları ve görme duyularında renk ayırdetmeleri erkeklere göre birkaç kat fazladır.
 • Paylaş
Çiçek alınması bana hep saçma gelmiştir. Solup gidiyor yazık oluyor.
Erkekler kadınları mutlu etmek için alıyor çiçek.
Kadınlar da bence hemcinslerine hava atmak için çiçek alınmasını ister. Çünkü anlamsz geliyor bana çiçek alınmasının istenmesi.
Çünkü bir bayan olarak hiç içimden aa keşke bana çiçek alsa die geçmedi. Hatta alınmasına karşıyım.
 • Paylaş
Allen takımı alcak halimiz yok usta :) Zerafeti başka ne temsil edebilir ki çiçeğin ettiği kadar.
 • Paylaş
1

Celal Yağcı, Bir kadını mutlu etmenin en basit yollarîndan olduğu için çiçek alinir

Birer çiçek olduklarını hatırlatmak için : p :)
 • Paylaş
Çiçeğe kadın almak daha masraflı olduğu için
 • Paylaş
Çiçekler gibi narin ve güzel oldukları için mi acaba...
 • Paylaş
Peki neden hep erkeklerden bir şey alma gereksini mi duyulur ki? Neden her şey erkeklerden beklenir?
 • Paylaş
1

Eskiz, her şey derken?:)

Kadınlar çiçeği sever ondan:)
 • Paylaş
Aslında cicek bir nevi kadını simgeliyor olabilir... Çünkü çiçekler güzel kokarlar narin bitkilerdir ve güzelliği çagrıştırırlar... Çiçek verilen kadın dazaten çiçekleri sevdiği için hoşuna gidecektir...
 • Paylaş
Çıçek kadar güzel çiçek kadar hassas çiçek kadar güzel kokduğu ve çiçek kadar kırılgan olduğu için verilir. Ama ben vermem
 • Paylaş
2

Gizem, sonunu baya iyi baglamıssınız :)

Çünkü kadınlar güzel ve estetik olanı sever. Sadece erkek seçerken çiçek değil odun tercih ederler, nedeni kanımca evrimsel. Sonuçta odunları adam edip gelecek nesillere daha az odun genler vermek olabilir amaç, bilinçaltı olayı.Mesela onlara güzel bir araba verin o da olur şöle güzel estetik bir spor araba. Veya deniz manzaralı bir ev. Hepsi bunların güzel şeyler, ve kadınlar sadece güzele odaklanır. Güzel karakter de buna dahil. Ha bi de para:)
 • Paylaş
Kadın olduğu için:)
 • Paylaş
Renkleri, şekilleri ve kokularıyla insanların ortak beğenisini kazanmış, ucuzu dahi değerli olabilen, taşıması çok kolay olan eşşiz bir hediye olduğu için. "Sen de bir çiçeksin" gibi bonus bir açıklaması olsa da çoğu zaman "sen bir pırlantasın"ın yerini tutamaz.
 • Paylaş
Erkekler öküzlüklerini telafi etmesi etmek için alırlar
 • Paylaş
Kadınlar bundan mutluluk duyarlar. Çünkü ellerindeki çiçeği insanların görmesi tatmin edicidir.
 • Paylaş
Bence alinmamali neden aliyorlar ki...
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2555 Görüntülenme25 Takipçi21 Yanıt