Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir kadını ikna etmek için, önce onu tanımak mı gerekir? Yoksa anlamak mı?

Kadınlar hassas canlılardır, kendilerine genetik olarak gereken eşi anında hisseder ve kendileri zaten ilk birkaç saniye belki de dakikalarda seçerler. Bir kadın size kendisini ikna etme şansı veriyormuş gibi görünüyorsa zaten sizi seçmiştir sizinle kedinin fareyle oynadığı gibi oynuyordur. Tabii diğer bir ihtimal de söz konusu, kadın moralini yükseltmek istiyordur ve sadece sizin ikna çabalarınızda yapacağınız iltifatlar için size o şansı veriyordur. Yani sizi seçmemiştir. Bir kadının bütün gece uğraşmanıza rağmen sizi seçmediğini düşünüp gecenin sonunda büyük bir sürprizle karşılaşabileceğiniz gibi tam tersi de mümkündür.

Kadının kararında bilinçli olarak herhangi bir etkiniz olmaz, olamaz. O nedenle konumunuzu güçlendirmeye bakmalısınız, uzun süreli bir çaba gerektirir ama meyveleri de tatlıdır.

Öncelikle çok para kazanan erkek %90 çok şanslıdır, para, başarı ve güç demektir, kadınlar sever.

Bol okuyup bilgi ve kültürünüzü arttırmalısınız, kadınlar zaten hem daha zekilerdir hem de daha çok okurlar, eksik kalırsanız sizi seçmezler.

Kadınlar bol maddiyat düşünmelerine rağmen sanatı da anlayacak inceliğe sahiplerdir, severler de. Sanat konusunda herhangi bir potansiyeliniz varsa onu da güçlendirmelisiniz. Bu bir enstrüman çalmaktan (ki en çok elektro gitar çalanları severler ☺) bolca sanatsal film yönetmeni ezberlemeye kadar geniş bir yelpazedir. Tutabiliyorsanız bir ucundan tutmalısınız.

Dış görünüşünüze önem vermelisiniz, kimse çirkin ve bakımsız bir insanla olmak istemez.

Özgüveninizi nasıl beceriyorsanız önemsiz, güçlü tutmalısınız, bu arada kendini beğenmişliğe kaçmamalısınız, hatalarınız kadının gözünden kaçmaz, incitmemek için gülmez ama içinde kahkaha selleri boşalıyor olabilir.

Bunlar ilk anda beğenilmenizi sağlar ama yine de kadın genetik olarak eş seçebileceği adamla olacaktır. Kadını tanımanız zaten o kendini açmadıkça imkansızdır, güzel bir canlıya bakarsınız, izniniz yoksa ancak o kadar tanıyabilirsiniz. Tanımanıza izin vermişse zaten ikna etmenize de gerek kalmaz.

Anlamak konusu ise çok derin bir konu, anlamak için önce şu özet olan kitabın özet olmayan versiyonunu hatmetmelisiniz:

Kadınlar

Anlamak konusuna çok takmayın, kadınlar da aslında hepsi özgün olduklarından birbirlerini anlamazlar. Şöyle de düşünebilirsiniz dünyada 8 milyar insan varsa cinsiyetleri şöyledir Erkek, Gey, Kadın No1, kadın No2, kadın No3 ................kadın No3 999 999 998, kadın No3 999 999 999, kadın No4 000 000 000. yani dünyada insanlar arasında 4 000 000 002 adet cinsiyet vardır 4 milyar cinsiyeti sadece kadınlar oluşturur. ☺ Eğer anladığını düşünen erkek varsa bilin ki kadını onu o şekilde manipule ediyor adam kadını anladığını zannediyordur...

Aslında söylenebilecek tek lafı çok uzattım:

İkna edemezsiniz, ikna etmeyi unutun, seçilirseniz alınırsınız, seçilmezseniz avucunuzu yalarsınız.

Cinsdeşlerime sepetsiz günler dilerim ☺

Çok komik ama iki gün sonra şu araştırmaya rastladım:
Erkekleri anlama kılavuzu: Gizemli erkeğin ömrü üç dakika!
  • Paylaş
8

Güzin Turhan, şaman ya çok güzel yazıyorsun ama çok uzun üşenmeden okuyorum ama kısa tutsan çok sevinirim :))

Şaman, Güzincim keşke her şey çok kısa ifade edilebilse. Ben de uzun yazmayı sevmiyorum ama arada mecbur kalıyorum ☺ Teşekkür ederim beğenin için ayrıca.

Güzin Turhan, favorimsin :)

Şaman, Gurur duyarım ☺

Çiğdem Çelik, Birinci cümleye katılıyorum ama emeğin var ya tüm yorumunu beğeneyim Şaman ☺

Şaman, ☺ Bir beğenenim sen kaldın zaten Çiğdem.

Çiğdem Çelik, Endorfin düzeyin düşmüş senin Şaman.7 tane beğeni almış yorumun .

Anlamadan tanımak, Tanımadan anlamak mümkün mü?
  • Paylaş
Baştan hata bir kadını ikna etmeye çalışmak zaten.. Öncelikle onu yargısız bir şekilde dinlemen gerekir. Tabi onun anlatacakları da senin anlayabileceğin kadardır. Belki gerisi afaki bile kalabilir. . Geçmişi, ailesi, algısı, deneyimleri kısacası kadınlar komplike yaratıklardır :))
  • Paylaş
Zamana ve mekana göre sürekli değişken bir haldir bu.
Bence kendinizi ve mekanlara göre davranışlarınızı bir gözden geçirin derim ;)
  • Paylaş
Bir kadını neye ikna etmeye çalıştığınıza bağlı :)

İkna konusu tanıma ve anlama gerektiriyordur muhtemelen. Gerektirmiyorsa, ikna için konusuna bağlı olarak, neyin gerekli olduğunu kestirmek güç olmasa gerek.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bir kadını birlikte yaşamaya, hayatı paylaşmaya, birlikte yaşlanıp ölmeye ikna etmeye çalıştığınızı varsayıyorum, bakın girizgah fecaat lakin aslında optimistim :)

Galiba, ikna öncelikli değil, yani ilk evrelerden biri değil. Önce olabildiğince maskesiz, süper egolardan sıyrılmış, karşılıklı gerçek kişiliklerin yüzleşmesi lazım. Hatta belki biraz içmek, sarhoş olmak faydalı bile olabilir. Bir kavga, bir çok şeyi bu anlamda sağlayabilir. Toplumun geliştirdiği ön alma taktiği bu kapsamda, sözlü ve nişanlı kalma durumu. Yani evlenmeden önce, laf olsun diye evlenmemek için, evliliğe atfedilen değerden ötürü, iyice tanışmayı sağlama kaygısı.

İkna sonraki aşama. Velev ki, tanıma imkanı bulunmuşsa, uyum sağlanmış ya da sağlanacağına dair ümit kuvvetliyse, bu fırsatı kaçırmama adına, ikna gerekli olabilir. Bazı çekinceler, korkular nedeniyle atılamayan son adımlar, ikna edilerek atılabilir. Yani tanıma, anlama sonrası bir şey bence. Bu evreler değişken de olabilir. Her şeye daha başlamadan, bir olasılık, bir ihtimale binaen, daha ilk başta tanışmaya ikna olmak, ciddi düşünmeye ikna olmak gibi evreler de olabilir.

Bunlar karşılıklı olmalı, tek taraflı erkekten kadına doğru değil de. Aşk varsa daha zor ve karışık olur bu işler. Aşk bu anlamda keskin aroması ile her şeyi bastırır, aslında bu anlamda ilişkinin sağlam temellerinden sadece sevgi potansiyeline dair ümit vaadeder, diğerlerini bulanıklaştırır. Belki de görücü usülü evliliklerde boşanma istatistiğinin düşüklüğü buradan gelmektedir, komik ama bu bir gerçek.

Başa sarıyorum, neye ikna etmek için :)
  • Paylaş
Anıl Doğan (@anildogan) harfi harfine demek istediklerimi yazmış.
Ek olarak,bir insanı anlamanın da tanımanın da uzun bir süreç olduğunu da söylemek lazım.
  • Paylaş