Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir kadının bir erkeğe açılması sizce erkek gözünde o kadının değerini düşürür mü? Yoksa tam tersi mi?

Toplumumuzda süregelen "erkek açılır, kadın kısmı bekler" dogmasını doğru buluyor musunuz?Düzenle
O dogma bazı Afrika kabileleri hariç bütün dünyada var. Herkes kendi adına yanıtlayabilir bu soruyu sanırım. Bence ne bir değer düşüşü ne de artışı olur. Tabii ki toplumumuzun çoğunluğunu oluşturan kitle için yani barbiden, saçtan, köpeğin kuyruğundan, damacanadan tahrik olan halk için kadının değeri zaten damacana kadar olduğundan açılmayan damacanayla kıyaslayınca açılan kadın değersiz kalacaktır.
 • Paylaş
Doğru bulmuyorum kadın erkek farketmez isteyen açılır niye hep erkekler söylüyor ki?, bu olayın sadece erkeklere mal edilmesini saçma ve gülünç bulduğum kesin. Hep böyle zırvalıklar yüzünden herşeyi kaybediyoruz. Ya o kişi çok iyi anlaşacağınız bir insansa? Hiç bunu düşündünüz mü?
 • Paylaş
Valla Finlandiyada kadınlar hep ilk adımı atıyorlar ve adamlar kadınları nereye koyacaklarını şaşırmış durumdalar. Finli bi kız arkadaşıma bir Fin erkeğinin bana ' benden hoşlandığını ' söyledim kız inanılmaz derecede şaşırdı. Ayrıca erkeğin kadına verdiği değer nasıl düşebilir ki, erkek şunu mu düşüyor oluyor yani '' bu kız bana açıldı, off kim bilir daha kimlere açılmıştır. '' aç karnına derinlere açılmayın kramp girer.
 • Paylaş
Türk kadınından beklenen açılmak değil her zamanki gibi subliminal mesajlarla erkeği açılmaya teşvik etmektir.Ama normal bir toplumda kim açılırsa açılsın yeni bir aşka kapı açılır.Bizde ise durum Perinçek'in siyasi çizgisi kadar belirsizdir .
 • Paylaş
1
Valla benim gözümde erkeğin yapmaya cesaret bulamadığı açılmayı cesaret edip yaptığı için gözden düşmek yerine daha çok gözüme girer.. .
 • Paylaş
Şaka gibi hayatlar yaşıyor yüzyılın insanı. Bakın 4000 yıl önce yazılmış bu sümer şiir.
Hem de bir kadın tarafından. Detayları google'dan bulursunuz.

4000 yılda bir adım yahu bir adım ileri gitsin insanlık ....

Damadım kalbimin sevgilisi.
Güzelliğin büyüktür baldan tatlı.
Aslan kalbimin kıymetlisi.
Güzelliğin büyüktür baldan tatlı.
Benim değerli okşayışlarım baldan tatlıdır.
Yatak odasında bal doludur.
Güzelliğinle zevklenelim.
Aslan seni okşayayım.
Benim değerli okşayışlarım baldan tatlıdır.
Damadım benden zevk aldın.
Annem söyle sana güzel şeyler verecektir.
Babam sana hediyeler verecektir.
Sen beni sevdiğin için.
Lütfet bana okşayışlarını.
Benim Tanrım benim koruyucum.
Tanrı Ellil’in kalbini memnun eden şusin’im.
Lütfet bana okşayışlarını.
 • Paylaş
1

Çiğdem Çelik, Ne ileri gitmesi arkadaşım.Geri gitmis geri.Şiirde kadın erkeğe epey açılmış hem de 4000 yıl önce .Şimdi bir kadın bir erkeğe bunu yazsın bak bakalım hangi etiketler yapıştırılır sırtına.

Erkek olarak gözümde olanı örnekleyeyim o zaman

orta birde iken çıkma teklifi eden kız yıllar geçmesine rağmen halâ aklımda .

bu işin erkeği kızı yok ve kızın ki daha etkili oluyor fakat hatun teklif ederken dikkatli olmalı çünkü hatunun teklif edişi çok ince bir çizgide :)
 • Paylaş
Neden gözünden düşürsün ki bence tam tersi erkek silik kaldığı için kadın buna mecbur kalmış olabilir.
 • Paylaş
Karşınızda ki kişiye bağlı, açılmadan önce onu tanıma veya tanıyan kişilerden bu konuda fikir almak daha doğrudur ancak böyle bir durum olmuyorsa, bence açılması gerekir, kaybedeceği bir şey olduğunu düşünmüyorum. Bir erkeğin bir kıza açılması kadar, bir kızında bir erkeğe açılması gayet normal bir durum.
 • Paylaş
Medeni olarak bakarsak, hangi tarafın ilk adımı attığı farketmez.

Ama gelelim, 1990'lı yıllardan beri süregelen bir yeni maçoluk dalgası var. Anlayamadığım bir şey. İletişimde yeni dönemlere girmişiz, uydu antenleri, dijital yayınlar, cep telefonları yaygınlaşmaya başlamış, Internet kullanılmaya başlamış, özel tv'ler yayın yapıyor, Türkiye demokrasi konusunda önemli adımlar atmaya başlıyor ama gel gör ki bu bir yandan da bu , şehir hayatında şehirli olamamış, kırsalın sert ama gerçekçi erkekliğini şehirde yapay yaşayan bir nesil türedi.

Kadının açıldığı erkek böyle bir erkekse, evet, düşürür.
 • Paylaş
1

Bazarov, Anlayamayacak bir şey yok bence. Teknolojiyle medeniyet birbiriyle ilgili değil. Kulağa öyle geliyor ama öyle değil işte. Teknolojiyi kullandığımız için ileri gitmiyoruz. Biz hala cahiliz sadece teknolojiyi kullanabilen cahiliz.

Günümüz teknolojisinde "uyudun mu? " sorusunu sanal iletişim aygıtları ile atmanın kadını erkeği kalmadı.

Biyolojisi tavan yapanın , türlü oltalarla yürüdüğü bir saha halini aldı hepsi bu.

"gelsene film izleriz.. ?? !!! "

Ha diyelim ki samimiyetle ilerleyen bir ilişki sürecinde , arkadaşlık boyutunu aşamamayı çözmek için kadın bir adım atıyor. Ne der mesela ? Nasıl açılır ?

-Bora ben senden hoşlanıyorum.. Yada -Halil , sana dair çok güçlü hislerim var.

Bu durumun zamansal yansımaları çok farklı olabilir. 15/28 yaş aralığı başka , 28/38 başka ve 38 + başka tepkiler olabilir.

Şahsi fikrim , bir kadın eğer dilerse "açılmaz" açılma gereği duymaz ;
Karşısındaki erkeği açar.. !

Sevgiler.
 • Paylaş