Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir kadının erkek olmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Bu soruyu önce "bir erkeğin kadın bedeninde doğmasını nasıl değerlendiriyorsunuz? " diye sormalı. Cinsiyet kimliği (kadın/erkek/transkadın-transerkek) ya da lezbiyen/gey/biseksüel olmak bir tercih değil yalnızca "olmak" halidir. Bazı insanlar yanlış bedende doğarlar, sakallı kadınların olduğu gibi vajinalı erkekler de vardır...
  • Paylaş
Cinsel seçimin bir insanın verebileceği en önemli karar olabileceği kanaatindeyim. Çoğumuz, vücudumuz cinsiyetimize uygun miktarda cinsiyetimizi belirleyen hormonu salgıladığı için bu kararı verme ihtiyacı duymayız bile. Bazılarımızda ise bu hormonel denge bazen iki tarafa da kayabiliyor, bu insanlar gay oluyor ve bazen her iki cinsle bazen de sadece hemcinsleriyle birleşmekten zevk alıyorlar. Diğer nadir bulunan bazılarımızda ise özcinsiyete tam ters hormonlar salgılanıyor, bu kısmımız cinsel birleşmeden sadece karşı cinslerinin rolüne büründüklerinde zevk alabiliyorlar. Bunlar da cinsiyetlerini değiştirmeye meyilli insanlar oluyor.

Bir çok gay arkadaşım, cinsel seçimlerini 5 yaşlarında zaten yapmış olduklarını söylüyorlar. Bunları duyunca ben de hatırladım 5 yaşımdayken babamın işi sebebiyle Soma'da ücra bir köyün yakınında oturuyorduk ve ben hemen her gün köyün 5 yaşındaki kızlarından birini elinden tutup eve getiriyordum. Tahmin edilebileceği üzere tabii ki cinsel bir hareketimiz değil düşüncemiz dahi olmuyordu ama bu, cinsel seçimdi. Bir insanı en saf yaşları olan 5 yaşında etkileyen hormonlar nedeniyle diğerlerinden farklı bir seçim yaptı diye suçlayamayız. Zaten en az hepimizinki kadar doğru bir tercihtir.

Unutmamalıyız ki hayatından zevk alan insanlar daha mutlu insanlardır ve diğerlerine zarar verme istekleri zevk almayanlara göre çok daha azdır.

Soruya gelince; belli ki testosteronu o kadar yüksekmiş ki birliktelikten sadece erkek olarak zevk alıyormuş ve hayallerini gerçekleştirmiş. Hormonları nedeniyle eğer erkek olmasaymış bizim, cinsel organa sahip olmayan hipotetik bir versiyonumuz gibi olacakmış.

İşin etik kısmına gelirsek; tabii ki üreme esas ama üreme de ancak biz insan erkeklerinin hassas uzuvları nedeniyle cinsel birleşmeden zevk alındığında olabiliyor. Tanrı insanları böyle yarattıysa demek ki ilk önce olması gereken zevk ki haşa tabii ki öyle bir şey iddia etmiyorum ki ben tanrı olsam, kullarımın zevk ve sefa içinde olmalarını (yanlış anlamayın, birbirlerini incitmelerine gerek bile olmadan") sağlar öylece mutlu mesut yaşamlarının sonuna kadar yaşamalarını isterdim. Bunu yapmayıp günaha girenlere de baş parmağımı göstererek fırça atar ve öğrenmeleri için bir yaşam daha verirdim. Neyse biraz hedonist bir yaklaşım da olmuş olabilir ama yargılarken dikkat etmeliyiz. Bu sebeple yargıçlık diye önemli bir meslek var.
  • Paylaş
8

Sevgiseli, "Unutmamalıyız ki hayatından zevk alan insanlar daha mutlu insanlardır ve diğerlerine zarar verme istekleri zevk almayanlara göre çok daha azdır." En doğru kısım bu bence.

Ahmet Kırgız, Şaman sende iddia etmiyorum böyle bişey kesinlikle demişin ama , iyi ki tanrı olmamışın :)))))))))) dünya dünyalıktan çıkardı

Şaman, Di mi herkesin keyifle yaşadığı savaş falan olmayan bir dünya dünyalıktan çıkmış olurdu... Biz dünyayı böyle seviyoruz, her şey sıkıntı olmalı...

Ahmet Kırgız, :)))))))) Aksine bende tam bundan korktuğum için iyi ki tanrı olmamışın dedim. Burda bile sıkıntı oluşturabiliyorsun dostum :) Ama şu da var , eğlenceli bir tipsin belki sıkılan insanlar olmazdı :)

Şaman, Buranın ruhuna aykırı bir insan olduğum kesin. Sıkıntıyı ben oluşturduğumu düşünmüyorum, daha çok mutaassıp, sabit fikirli insanlardan bana karşı çıkıyor sıkıntı ama tabii yine onlar mağdurdur.

Ayhan Şimşek, Ben tanrıysam;
Orhan Gencebay - Kime Ne :D

Şaman, Kime neee, kime neee :)

Ayhan Şimşek, Aramalardan sonra ablamızdı tercihim. Fakat, biat etme kültürü bu ya dedim abimiz versin cevabı:))

Marjinal gelse de kendi seçimi kendi hayatı
  • Paylaş
Bir kadının erkek olması ya da bir erkeğin kadın olması bu öyle büyük bir sınav ki, Allah bilir tabi ama bu kişiler cennetlik gözümde. Hani biriyle bir şeyler konuşup dertleştiğimiz zaman anlarız ya birbirimizi az biraz, aynı sıkıntılardan muzdaribizdir çünkü. Ama o durumu bizler gibi dışarıdan değerlendiren kişiler anlayamaz diye düşünüyorum. Bu seçimi siz yapmıyorsunuz aslında, düşünsenize hemcinslerinize ilgi duyduğunuzu,yalnız kaldığınızda gizlice karşı cins kıyafetleri giyip, onlar gibi davrandığınızda mutlu olduğunuzu. Bunun gerek ailesel gerek çevresel tepki göreceğini bildiğinizden saklamaya çalıştığınızı ve bundan duyduğunuz acıyı ne İSTEDİĞİNİZ gibi evlenebilme hakkına sahipsiniz ne de çocuk sahibi olmaya.
Ek olarak bizim yakındığımız dertleri de çekmek durumundalar ( hastalık, sevdiğin bir işin olmaması, para sıkıntısı, huzursuzluk vs. ) aşk mı; aşka onun gözünden bakabilir miyiz biz? Daha aklıma gelmeyen birçok şey vardır şu an tahmin edemediğim eminim insanının kendini mutlu hissetmesi için, diğer insanların ön yargılı tepkilerine maruz kalacağını bilerek ona göre hareket etmek bir nevi insanların iznine kalmak ne acı bir eksikliktir.

İnsan kendini nasıl hissediyorsa nasıl mutlu olacaksa öyle olmalı içeride olan bir şeyi dışarıda bastırmanın anlamı yok.
  • Paylaş
2

Ahmet Kırgız, Çok ilginç bir yaklaşımınız var. Bu kişiler cennetlik mi tartışılır tabi ama çok acı çektikleri bir gerçek. Ve insanın her anını bir acı ile yaşıyor olması hiç kolay değil elbette. Fakat,Toplumun baskısı bazen çok yararlı birşey aksi halde böyle duygulara sahip olmayan normal kişler bile bazen doygunluğa ulaşınca görüyoruz ki, farklılıklar denemek istiyorlar. Bu gün bazı başka ülkelerde bunlara sıkça rastlar olduk. Bakınız Lut kavmine ; helak olma sebepleri bu tarz ilişkilerin fazlasıyla artmış olmalarıdır. Bu tarz ilişkiler erkeklerde anal birliktelik gerektirir ki , bu dinen haramdır ve tıbbende doğru değildir . Sebebi ; ilerleyen zamnalarda kişi büyük çişini (kakasını ) tutamaz hale gelir. Asıl yapılması gereken; toplumun yargılarını eleştirmek yerine burda doğru olan, anne ve babaların bir eğitimden geçirilmesi ve çocuklarına bebeklikten itibaren aşıladıkları duyguları ve yaklaşımları doğru öğretilmelidir. bu gün erkek çocuklara neredeyse her ailenin giydirdiği kilotlu çorap bile etkenlerden dir.Psikoloji hormonlara etkilidir. beyin asla şaka kabul etmez . Bir kişi sürekli kendine ben verem olcam derse o kişi mikrop bile olmasa bi süre sonra verem olabilir. Buna göre ; ailelerin hassasiyetini koruması gerelir. aksi halde toplumu yönlendirmek pek mümkün olmaz.

Fat E., bende hormonel olarak hisseden kişilerin değişiklik yapmasından bahsediyorum, diğer türlü tabiki bu söylediklerim geçerli değil, zaten sırf sıkıntıdan öyle bi farklılığa yönelenlerin piskolojik olarak problemleri olabileceği düşüncesindeyim. bu konuda ailelere büyük iş düşüyo dediğin gibi
gerçekten beyin gücü o kadar kuvvetliymiş ki insan beyin gücüyle kendi kendini öldürebiliyor muş, biyerde okumuştum çok dikkatimi çekmişti.
beyine hükmetmekte çok önemli bu hususta bir insanın kişiliği 7 yaşına kadar otururmuş ve bu kişilik hiç değişmezmiş sadece esneyebilir miş duruma göre. (((( atalarımızda insan yedisinde neyse yetmişinde de odur demişler doğru bi tespit koymuşlar. bunu bugün bilimsel olarak açıklayabilirken o zaman göre nasıl bu kanıya ulaşmışlar, o zamanın insanları çok mu zekiymiş bilmiyorum. içimde kalmasın konu oraya gelince parantez içinde söylemeden de edemedim. bunun gibi birçok atasözü ve kocakarı lafı dediğimiz şeylerin gerçek olduğunu bilimden öğreniyoruz ))))
eğitim güzel bi fikir aslında aydınlatma amaçlı ailelere böyle bi program yapabilirlerse güzel olur

Bu konuya aynı cevabı vereceğim :) (inploid.com/t/oyuncu-nil-erkoclarin-erkek-olmasini-nasil-deg...)
Sadece bir insan için değil insanlık için düşünüyorum bunu: İnsanın en güzel şekli ve hali doğal halidir. Doğal bir süreç içinde nasıl başlamışsa, gelişmişse öyle devam ettirmeli yaşamını. Çünkü ilk nefesimizi aldıktan sonra yaşamımızın ilk halkası oluşur ve zincir ilerledikçe birbirine bağlı halkalarla büyür. Eğer cinsel tercih değiştirmek gibi doğal olmayan bir yola girilmişse mutlaka halkalarda bir bozukluk vardır.
  • Paylaş
Genelleme mantığında sağlıklı! insan bu soruya sadece mantıklı cevap vermeye çalışır @chamacon dostumuzun dediği gibi buna hormon karar veriyor, şahsi olarak bir erkeğin kadın, bir kadının da erkek gibi hissetmesini sağlıklı! Insanların anlaması zor gör ki o insan da eksik ya da fazla olan hormonlar ne tür hisler yaratıyor. Kendi adıma bunu anlamam mümkün olmasa bile anlamaya ya da anlayış göstermeye çalışmaktan öte gidemem çünkü konuyu anlayacak hormon yapısında değilim. Belki de ilkel yanım yani yaşa yada öl diyen ilkel beynim buna engel ancak ciddi anlam da hem eşcinselleri hem de karşı cinse ait olmak isteyenleri anlamaya çalışmak beni haddinden fazla zorluyor. Belki bu bir çeşit homofobi ama gerçekten güdüsel bir duygu.
  • Paylaş
Farzet ki Aşık olmuşsun bir kadına ve sabahlar olmasın diye diye haftalar günler geçirmişsiniz.
Dünyaları yakarmışsın saçının tek teline gelecek zarara...
Bir gün toplamış cesaretini ve sana aslen erkek doğduğundan bahsetmiş?
Eee, ne olacak şimdi?
Ne tepki vereceksin?
  • Paylaş