Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir kişinin, diğer kişiye seçim hakkı tanımaması ya da kendi seçimini bir başkasına dayatmasını nasıl karşılıyorsunuz?

iki kişiye, birbirinden farklı iki obje verildi. O iki kişiden biri, bir objeyi alıp kalan objeyi fikir bile sormadan diğer kişiye bıraktı. " Bu senin" dedi. Bu tarz bir durum gözlemledim ve görüntü hoşuma gitmedi. Sorunun üretilmesine sebep olan durum bu, ama bu basit örnek dışında da, konu genişletilip fikir beyan edilebilir.Düzenle
Nasıl karşılamamızı bekliyorsun?

Ben öyle bir durum seziyor olsam elimde kürekle karşılardım ama öyle bir durum benim için söz konusu değil. Kimse için de söz konusu olmamasını diliyorum.

Açıklamayı fark ettikten sonra gelen edit:

Burada bahsi geçen objenin ne olduğunu bilmiyoruz ama genel olarak ben öyle objeli konulara pek takılmam. Yani sessizce karşılarım, bir de belki sırıtırım.
Mesela, nitelikleri farklı iki obje var ve karşımızdaki direkt daha iyi olanı aldı diyelim. Şimdi ben bu kişiye ne söyleyebilirim ki? Bu durumu ahlaki bulmuş, kendine yakıştırmış olan bir kişiye ne anlatabilirim ki? Bir obje için öyle bir insanın ağız kokusunu çekemem.
  • Paylaş
5

Bazarov, Açıklamayı şimdi gördüm hemen bir geliştirme yapayım cevabımda :) Yukarıya bak.

Belgi Saygı, Açıklamadan sonra +1 :)

Bazarov, İki bölüm de aynı malzemeden üretildi :)

İçinde bulunulan duruma, o an kişilerin içinde bulunduğu ortamın kendilerine biçtiği statüye, bu kişiler arasındaki statü hiyerarşisine vb birçok faktöre bağlı olarak bu soruya farklı cevaplar verilebilir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

61 Görüntülenme5 Takipçi2 Yanıt