Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir köpek yaşı neden yedi insan yaşına eşittir?

Hayvanlar Alemi
Köpekler sadece 1 yıl içinde tüm gelişimini tamamlar. Bu gelişim tamamlama sırasında hızla bazı kavramları da öğrenir. Bir insanın köpekle kıyaslandığı takdirde gelişim süresi 21 insan yaşına denk gelmektedir. Bu durum sonucunda ise ilk olarak birinci köpek yaşının 21 insan yaşına eşit olduğu saptanmıştır. İlk yıldan sonra köpeklerdeki gelişim hızı sürekli olarak azalır ve sabit bir hal alır. 1 yılda 21 insan yaşını atlayan köpekler daha sonrasında ise her yıl 4 insan yaşı şeklinde büyümektedir.
Bu işlemlere göre 7 yaşındaki bir köpek ilk yılında 21 insan yaşı daha sonraki 6 yılda ise toplamda 24 insan yaşı artırmıştır. Bunun sonucunda ise 7 yaşındaki bir köpek 45 insan yaşına denk gelmektedir. Ancak bunun bilimsel bir yanıtı yoktur.
  • Paylaş
1

Serkan Aydın, Olaya Evrim teorisi gözüyle bakarsanız doğadaki ilginçliklerin hiç birine cevap bulamazsınız. Ancak olaylara yaratılış açışından bakarsanız hayvanlar sadece dünyada yaşayacak şekilde yaratılmışlardır. Sahip oldukları beceriler onlara hemen lazımdır ve yıllarca beklemeleri gerekmemektedir. Bir buzağın doğar doğmaz 30 dakika içersinde yürümeye başlaması gibi... Ancak insan hayvan gibi değildir. Geç öğrenir çünkü arzu ve emelleri dünyaya göre değildir. İnsan sonsuza kadar genç yaşamak ister. Oysa fiziki dünya buna müsaade etmemektedir. Bu da insanın dünyaya göre değil cennete göre yaratıldığının kanıtıdır. Onun isteklerine sadece cennet cevap verebilir.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

665 Görüntülenme4 Takipçi1 Yanıt