Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir köy muhtarsız olmaz, bir iğne ustasız olmaz sahipsiz olmaz. Nasıl oluyor ki şu muntazam kainat sahipsiz olsun. Küçük bir inşaatın bile bir mühendisi olur da şu koskoca alem yaratıcısız olsun haşa ve kella. Bu konuda fikri tefekkürünüz nedir?

Dini yaklaşımlarınız çok güzel yalnız kainat her şey olabilir ama muntazam değil. Öncelikle sürekli genişlediğinden ötürü bir düzen yok. Ay ve güneş her gün birkaç milisaniye daha geç doğuyor ve batıyor. Yıldızlar kendi içlerine çöküp kara delikler oluşturuyor ve çevrelerindeki tüm düzeni bozuyorlar. Tümünün bir mühendisi olsa bile sistemde büyük hezimetlere yol açan küçük hatalar mevcut.
  • Paylaş
7

Zerreyim, Sıfır hata var. Sizin hikmetsiz gördüklerinizde de binler hikmekler var. Ayrıca Mühendis 1 ve şeriki yok. Bu hskikatın binlerce müdakkik ilim ehli şehadeti var. İman etmek başka inkar etmek bütün bütün başka bir şeydir. Hem insan küçük bir dünyaya benzer onda ki o acip düzen ehli tıp fennini hayretlerle alkışlatır sübhanallah dedirtir. Hiç bir şey bilmeyen sineğin gözüne pirenin midesine baksın ve şemsin yanmak maddesi olmadan mütemadiyen sönmeyen ateşine baksın. Maşallah Barekallah Desin

Şaman, Evren yine de logaritmik boyutlarda genişliyor.

Şaman, Genişleme ve dağılma da Allah'ın yazdığı bir şeyse dinle çelişmez zaten ama ahenk yok. Her an diğerinden farklı.

Şaman, Maden göçüğüne fıtrat diyenler gibi oldu bu yazdıklarınız. Ben bir mühendisim, bir bina inşa ederken 10 sene sonra kendi içine çökmeye ayarlayabilirim. Hem aşırılaşan dünya nüfusunu azaltır hem de yeni bina yapacak yer açılır diye düşünmem doğru olur mu? Hatta gelin doğru olur muyu bir kenara bırakalım; siz o binada oturmak ister misiniz?

Zerreyim, Allah C.C. geçici konaklamak için yarattığı şu dünyamızı bakiye inklap için bozar ve bozacak lakin insan ebed için yaratılmış elbette bir diyar ı aher var. O Hendeseyi yaratandır mutlak azim mühendistir.

Şaman, Kendinize ait bir fikriniz yok mu?

Şaman, Fikir sormuşsunuz ama siz kendi fikrinizi yazmıyorsunuz.

Evrenin bir kaostan oluştuğu ve daha da kaotik bir duruma yol aldığı tüm bilim camiasınca bilinen bir durumken bu yazdığınız biraz eski moda kalmış. Fizikte bu duruma yüksek entropi denir. Kur'an'da da yazdığı iddia edilen büyük patlamadan önce teorik olarak evrenin (bir zerrenin içinde) düşük entropili bir durumda olduğu öngörülür. Büyük patlama neticesinde bu düzen bozulur ve evren kaosa yani yüksek entropili duruma geçer. Bu yazdığınız düzenden bahsettiği için olsa olsa büyük patlamadan önceki durumu açıklar. Sonrası çözülmeye doğru istikrarlı bir şekilde yol alan bir kaostur.
  • Paylaş
-KAİNATIN YÜRÜYÜŞÜ- ''İlk ve Son Adım'' Onlar anlamak istemezler ve anlamayacaklar.
  • Paylaş