Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir Mobilya mağazasında; Genç Odaları için bir bölüm oluşturulsaydı, bu bölüm için nasıl bir tasarım hoşunuza giderdi?

Genç odaları denilmesine rağmen, çocuk odaları şekillendirilmiş sanki?
İlk akla gelen yazılmakta, çeşitlemek mümkün.
Gençlerin hayatı genelde bilgisayar, müzik, sinema diye düşünülürse, bu konseptlerden yola çıkılarak bir bölüm oluşturulması ayrıca dikkatlerini çekermiş gibime geliyor. Aksesuardan ev tekstili ürünlerine varana kadar bu detayların öne çıkarılması, onlara ait bir hava oluşmasını sağlayabilir.
  • Paylaş
Yani mesela ; ayrı bir bölümden merdivenle çıkılırdı inerken kaydırakla inilebilirdi, yani yetişkinlere göre daha uçuk bir teşhir gezintisini sağlayacak bir tasarım hoş olabilirdi.
  • Paylaş
Müşteri Temsilci Masalarının gençlere hitap etmesini sağlamak onların fikirlerinin alındığının teşhir edilmesi de hoş olabilir. Bir fikrim daha var gerçi bunu İKEA çok güzel yapar ama mobilyaların açık mekanda yüzmesinden çok, bir ve birkaç oda simülasyonunun oluşturulması da keyifli olabilir.
  • Paylaş
Gençlerin ruh halini yansıtan farklı tasarımlar yapılabilir ama en önemlisi işlevsellik olurdu çünkü günümüz dünyasında hareket gençler arasında pek sevilen bir şey değil gibi duruyor. En azından ben odamda gerekli olan şeylerin hemen elimin altında olmasını isterdim.
  • Paylaş
Yas araligi kaç dusunuluyor?Genelde (Genc) diye kastedilenler cocuklar oluyor.
  • Paylaş
Mobilya mağazasının bir katı sadece genç odalarıyla ilgili bölüm dolu olsun. Ve bu genç odalarıyla ilgili bölümün mobilya renklerine göre duvarlar boyansın. Ya da ayrı kısa merdivenler olsun.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1528 Görüntülenme8 Takipçi6 Yanıt