Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir moda dergisinde editör olmak için (ör: Vogue) neler yapmamız gerekir? Hangi yönlerimizi geliştirmeliyiz? Üniversitelerin hangi bölümü bu alana yöneliktir?

Bir çok gencin gelecek planları arasında yer alıyor moda editörlüğü ya da moda yazarlığı yapmak. Moda haftalarına katılmak, trendleri takip etmek gibi oldukça renkli görünen bir dünya canlanıyor zihinlerinde. Ancak hiç de kolay bir iş değil. İyi bir moda eğitimi almak, bilgi birikimine sahip olmak, dünya modasını yakından izlemek-gözlemlemek, çok okumak, çok görmek ve çok iyi bir fashion gözünün olmasının yanında yetenek de olmazsa olmaz bir kriter. Avrupa’da moda eğitimini çok iyi düzeyde alabileceğiniz okullar var. Ülkemizde ise İstanbul Moda Akademisi moda editörü olmak isteyenler için iyi bir eğitim olanağı sağlıyor.
  • Paylaş
Herhangi bir üniversitenin iletişim fakültesinde bir bölüm okumanız ve iyi derecede grafik programlarıyla, en az bir yabancı dili iyi derecede bilmeniz yeterli olacaktır. Bunlar eğitime yönelik yapabilecekleriniz. Geri kalan kısmı tamamen kendinizi geliştirme aşamasıdır.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

4656 Görüntülenme8 Takipçi2 Yanıt