Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir öğrenci için en iyi birikim yolu nedir?

Altın hesabı mı, altını alıp saklamak mı? Düzenle
Depozitolu bira şişelerini balkonda biriktirmektir.

Ay sonuna doğru parasız kalınca, poşet poşet bakkala götürülür, karşılığında yumurta ve makarna alınır, yenir.

Düşünün ki, ya kutu bira içip çöpe atmış olsaydınız, aç kalacaktınız ya :)
  • Paylaş
Bilgi birikimi.
  • Paylaş
Bol bol kitap okumak, gezmek, sinema, tiyatroya gitmek, farklı kültürleri keşfetmek, anadili gibi konuşacağı bir yabancı dil öğrenmek ve hangi bölümde okuyorsa onunla ilgili araştırmacı ve geliştirmeci olarak altın bileziğini koluna takmaktır:) En büyük yatırım tam donanımlı insan olabilmektir.
  • Paylaş
Kitap, kitap, kitap. Sonra film, müzik, edebiyat, kültür, sanat, gezi ve etkinlikler.
  • Paylaş
Kitap, müzeler, internet ( bilinçli bir şekilde...), gezmek (aslında en çok istediğim şey şöyle çantamı sırtıma alıp ülke ülke gezip bir şeyler keşfetmek), bilgili büyük insanların tecrübelerini dinlemek (eee ne demişler ne kadar bilirsen bil yine bilgili kişilere danış diye) .....
  • Paylaş
Üniversite öğrencisi artık hayata atılmayı öğrenmelidir. Dolayısıyla ev kadını gibi altın saklamaktan öte, gerçekten para kazanmaya başlamalıdır. Mezun olup iş arama devri çoktan bitti, okurken çalışmaya başlamanız lazım. Sonra düşüneceğiniz yatırım, üniversite öğrencisi için de normal insan için de aynıdır.
  • Paylaş
Altın hesabı.
  • Paylaş
Şimdi altın hesabı uzun vadeli (10-20 yıl) bir yatırım olur. Hatta şu anda altın sürekli düşüyor, bunun nedeni de yüklü miktarda altın buldular ve piyasadaki dengeyi sarsıyor. Bankalardaki altın hesabına bulaşma, değerinin üstünde alıyorsun ve değerinin altında nakite çevirebiliyorsun. Altın alıp saklamakta öğrenci için ayrı bir dert, yurdu, evi, geleni, gideni ya çaldırırsın, ya da yanlışlıkla çöpe atarsın.

Bir tane normal Türk Lirası hesabı aç, bankadan hesap dökümünü e-posta olarak iste ki her 3 ayda bir kesinti yapmasınlar. Buraya mesela haftada 10-20 TL yatır ve unut o parayı, ama bunu para eline geçtiği anda yapmalısın, sonra para kalmıyor :) KYK'ya kredi için başvur, oradan da bir miktar para gelecek, hatta hesap açmayıp biriktirdiğin paralarını buraya yatır, hesap işletim ücreti olmayacağı için masrafın olmaz, bu hesabındaki parayı unut, 4 sene sonra, mezun olduğunda, kendi arabanı alacak, ya da seni iş bulana kadar idare edecek, bir miktar paran olur, TL olsun bizim olsun :)
  • Paylaş
Biraz araştırmacı ruhu üstlenmeli
Gündemi takip edebilir
zaten kitab okumayı her zaman tavsiye ediliyor ve tavsiye edenlerde haklıdırlar.
Arkadaş ortamlarında onları dinlemeli onlarla tartışmalı
Birde kendine inanman ve güvenmen gerek
Film izlemeyide ihmal etmemelisin
  • Paylaş
Bitcoin'dir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2490 Görüntülenme14 Takipçi11 Yanıt