Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir şarkıyı beğenince sürekli bıkmadan usanmadan dinliyorum, kendime engel olamıyorum. En sonunda bıkıyorum ve duymak istemiyorum. Bu huyumdan nasıl vazgeçebilirim?

Vazgeçmeye neden gereksinim duyuyorsunuz ki? Ben de aynı şeyi albüm ya da grup bazında yapıyorum. Sonunda ben de bıkıyorum ama bıkana kadar da o albümü zaten insanın hayatı boyunca dinleyebileceği sıklıkta dinlemiş oluyorum. Yıllar sonra tekrar duyduğumda da tekrardan hoşuma gidiyor.
  • Paylaş
Bence en başta bunun kötü bir huy olduğunu düşünmekten vazgeçmeye başlamalısınız bence. Çünkü, kötü bir alışkanlık olduğunu düşündüğünüz sürece sizi rahatsız eden bir durum olmaya devam eder.

Ayrıca reel olarak tavsiyem müzik yelpazesini genişletmek olabilir. Sürekli dinlemek isteyeceğiniz onlarca şarkının bulunduğu bir müzik listesi oluşturmanız ve yeni yeni müzisyenler, gruplar keşfetmeniz çok faydalı olabilir. Bunu uygulamaya çalışınca bir gün bir de bakmışsınız ki yüzlerce farklı tonda ve türde geniş bir müzik kaynağınız oluşmuş olur :)
  • Paylaş
Neden vazgeçesin ki, vazgeçme :) Hepimiz öyleyiz çünkü
  • Paylaş
Daha fazla araştırarak yenebilirsin belki. Hani daha önce dinlemediğiniz şarkıları dinlemekten kaçınmayın. Sadece TV ya da internet olarak da sınırlandırma yapmayın. Tarz konusunda da tabi. En basidinden bazen plaktan dinlediğim parça bile çok güzel gelebiliyor ya da araba da giderken ki dinlediklerim. Biraz ortamında ve bulunduğun akustiğinde etkisi olduğunu düşünüyorum.
  • Paylaş
Neden vazgeciyorsunuz ki? O size ait. Vazgecmeyin, sarilin.
  • Paylaş
1

Hamide Aydoğdu, Bende öyle 😂 beğendiğim müziğe sanki bi parcammış gibi davranıyorum sonra koparıp atıyorum garip birşey

Çok basit bir yolu var aslında. Tek ihtiyacın olan gerçeklik.
Tekrara aldığın parçanın ileri bir noktasına saatli bomba kur ve öyle dinlemeyi dene -,)
  • Paylaş
1

Ayhan Şimşek, uleeyy:! -1 yok mu artıran :D

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

511 Görüntülenme8 Takipçi6 Yanıt

Konu Başlıkları