Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir şey yaparken hep kendime 'gerçekten istiyor musun' diyorum ve bu bende takıntı haline geldi artık hiçbir şey yapamıyorum ama şimdi bir karar aldım her 'gerçekten istiyor musun' dediğim zaman o işi yapacağım. Sizce aldığım karar doğru mudur? Bu takıntıdan başka nasıl kurtulabilirim?

Bazen kendimize yönelttiğimiz sorular önümüze bir ket vurabiliyor. Benim şahsi fikrim yapmak istediklerinizin kimseye zararı yoksa, buna kendiniz de dahil, yapın. Çünkü deneyimlediğiniz durum sonucu hareket kabiliyetinize ket vurmuş durumdasınız ve bunu kendiniz de kabul ediyorsunuz. Bir şeyin hiçbir faydası yoksa, yolu değiştirmek en mantıklısı gibi geliyor bana.
  • Paylaş
Ben de bir zamanlar bunun tersini denemiştim. Kararsız kaldığım anlarda, o karardan vazgeçeceğim demiştim. Başlarda güzeldi tabii; lakin insan dediğin o an kendisini kararsızlığa itenin ne olduğunu sorgulamıyorsa, işte burada bir sorun vardır. Çünkü giderek her şeyden vazgeçip tembelleşmeye başlıyor demektir. Sizde de böyle bir durum zuhur etmesin diye, bu soruyu kendinize sorduğunuzda buna sebebiyet veren nedenleri sorgulayın.
  • Paylaş