Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir sitenin Google tarafından banlandığını nasıl anlayabiliriz?

Normalde ban sorgulama sayfaları var evet ama direk sorgulamadan anlama yolları nedir? Ya da site banlandıktan ne kadar süre sonra google sorgulamalarında görüntülenmemeye başlarDüzenle
Webmaster tools 'a girip sitenizi onayladıktan sonra görebiliyorsunuz.
Herhangi sabit bir süre yok tekrar görülmesi konusunda. Siz sandbox 'a nasıl düştüyseniz bunlardan en kısa sürede kurtulmaya bakın. Duruma göre tekrar sorgularda çıkması hızlanacaktır.
  • Paylaş
Birden fazla filtreleme sistemi mevcut. Banlanmaktan kastınız Google'ın sitenizi silmesi ise bunu tespit etmenin en kolay yolu "site: " parametresini kullanmaktır. Örneğin: Google'a site: n11.com yazmanız kafi..

Bunun dışında algoritmik olarak filtreye girmiş olabilirsiniz. Bunun için sürekli takip edebileceğiniz bir keyword seti belirleyin ve günlük olarak sıralamanızı not alın (ya da toollar kullanın). Eğer sıralamanız ani olarak düşerse ki burada -50 sıra gibi düşüşlerden bahsediyorum, bu da filtreye girmiş olabileceğinizin göstergesidir. Sıralamanızın 3-5 sıra düşmesi filtreleme değil, algoritmik veya rekabetin değişmesinden kaynaklanır.

Bunlar dışında manuel bir işleme maruz kalmış ya da algoritmilk olara spam yaptığınız tespit edilirse, bunlar genellikle webmasters tools üzerinden bir mesaj ile size iletilir. Son olarak bot'un sitenize ziyaret etme frekanslarındaki değişiklikler filtreleme işlemleri uygulandığında gözlemlenen bir durum olarak karşımıza çıkabiliyor.

Genelde ceza işlemi geldikten hemen sonra sorgularda görüntülemeye başlarsanız, süre olarak bir bekleme süresi yoktur.
  • Paylaş
Siteniz aramalarda çok arka sayfalara düşmüş ise durum iyi değildir.
Bandan kurtulmak için sitenizden dışarıya verdiğiniz linkleri kaldırınız .
tavsiyem dışarıya 5 den fazla link vermeyiniz
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

85 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt