Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir sosyal ağ fikrim var. Yakın çevremde yaptığım saha araştırmalarından çok olumlu tepkiler aldım. Bu fikri PHP ile hayata geçirebilmem için ne kadar zamana ihtiyacım olabilir?

Sosyal ağ fikrimi kendime yakın gördüğüm 2 arkadaşıma açtığımda çok heyecanlandılar yakın çevremde sosyal ağ kullandığını bildiğim kişilerle ufak bir saha araştırması yaptığımda kesinlikle böyle bir şeyi kullanabileceklerini ifade ettiler.Fikrin yenilikçi olduğunu ve hiçbir özelliği ile hiçbir sosyal ağ baz alınarak yapılmadığını zaten içerik olarak da benzemediğini belirtmek isterim. Fikrime kaynak bulmak için ne yapabilirim? Server ihtiyacını nasıl karşılarım ?Düzenle
Merhabalar. Bizim de böyle bir projemiz oldu. Uzun çalışmalar ve uğraşlar verdik. Kaynak, yatırım ve yazılım desteği aradık. Fakat fikre yatırım veya destek bulmak çok zor. Öncellikle bu özgün fikri beta aşamasına getirmelisiniz. Bu sürede sizin bilginize göre değişecektir. Daha sonra melek yatırımcılara veya startup yarışmalarına katılabilirsiniz. Zaten proje de ışık görülürse destek alırsın. Sosyal ağ olduğu için en başta server ihtiyacı aşırıya kaçmaz. Fakat proje tuttuktan sonra zaten aldığınız destek ve yatırımla ihtiyacınızı karşılarsınız.
İyi çalışmalar. Başarılar... .
  • Paylaş
Güzel bir sunum hazırlıyorsun. Hasan Aslanoba (google'da araştır lütfen) ya ulaştırıyorsun ya da bir randevu kopart. Fikrin bahsettiğin gibi iddialıysa sana destek verecektir.
Alternatif olarak webrazzi üzerinden (ister sitede arat ister telefon aç) internet yatırımcılarını listeliyorsun. Bu yatırımcılar sağlam yatırımcılardır. Onlara ulaşıp sunum yapman lazım.
İkinci Alternatif olarak internette üretilen projeler için para toplama siteleri var. Oralara kayıt yaptırıp para toplayabilirsin. Bu tarz sitelerde başarıya ulaşılmış pek çok proje mevcut ama belirlenen paranın toplanması projenin ilgi çekiciliği ve proje sahiplerinin sosyal medya tanıtımlarıyla doğrudan alakalı. Zaman alabilirde kısa sürede toplanabilirde.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

264 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları