Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir sosyal ağ sitesi kurmak istesem ve elimde sadece kayda değer bir fikir olsa internet devlerine (örn; google vb. şirketler) açıklayarak bir şey elde etmem mümkün mü?

Maalesef (benim kanaatimce), bu şekilde, bir yere varmanız pek mümkün değil. Büyüklerin dikkatini çekmek istiyorsanız yaptığınız işin bir değer yaratması en önemli kriterlerden birisidir iş/girişim dünyasında. Fikriniz inanılmaz bir fikir olsa dahi bunu patentleme şansınız da olmayacaktır (sosyal ağ fikri diye düşünerek söylüyorum) Türkiye'de. Amerika'da bunun için bir şansınız olabilir ancak inanılmaz paralar harcamak zorunda kalırsınız ve bu parayı o şekilde harcamak yerine fikrinizi hayata geçirmeye çalışmanız daha faydalı olacaktır diye düşünüyorum.
  • Paylaş
Serkan Beye aynen katılıyorum. Biz bırakın dünya devlerini Türkiye'de birçok kapıya gittik bırakın elde etmeyi dönüp bakmadılar bile. Bizden sürekli hangi aşamada olduğumuzu ve bir betasını sordular. Yani Serkan Beyinde dediği gibi bu tür girişimlerde düşünmekten çok önemli olan hayata geçirmek. Biraz bilginizle belli bir aşamaya getirirseniz pek çok startup yarışmalarına başvurabilirsiniz ama.
  • Paylaş
Elde etmek mümkün olmaz. Düşünce yapısı "Siz fikri hayata geçirin tutarsa nasıl olsa satın alırız. "
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

237 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt