Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir teknoloji haber sitesinden ne beklersiniz?

"insanoğlu bunu da buldu. artık tuvaletin sifonu kapı kapandıgında otomatik çalışıyor" gibi saçma sapan haberler yerine "şu program şu işleri iyi yapar" gibi haberleri yayınlamasını beklerim. Apple gibi büyük şirketlerin yanı sıra ürünleri basında pek yer tutmayan ürünleri de tanımak isterim. budur.
  • Paylaş
İlginç değil ilgi çekici teknoloji haberlerinin yayınlanmasını beklerim.
  • Paylaş
Tıklamaya yönelik değil, okutmaya yönelik haber yapmasını beklerim.

Her sabah Chip, Scroll ve Log'u incelerim. Chipte haberi anlamak için illaki tıklayıp komple detayı okumak gerekiyor. İyi de kardeşim banane yeni çıkan ağda makinasından! Banane google gözlükten. Benim ilgi alanım bu aralar SSD sadece SSD ile ilgili haberleri okumak istiyorum. Sen niye her haberi magazin programı sunar gibi gizliyorsun ki?

Haydi örneklerle açıklayayım.

Web Siteleri

Haberin microsoft ile alakalı oldu belli fakat içeriğin ne olduğu belli değil. Xbox haberi ilgimi çeker, fakat windows8 yada başka bir haber ilgimi çekmez. Burada Xbox yazısı görseydim hemen tıklar okurdum. Windows8 yazısı görseydim bakmadan geçerdim. Şimdi neyden bahsettiklerini anlamak için mecburen haberi okuyup "ammaaaan magazin programı!" şeklinde tepki vermek zorunda kalıyorum. Çok pardon ya haber Xbox ile ile ilgiliymiş. Xbox ile ilgisi olmayan biri xbox haberi okumak zorunda mı?


Web Siteleri

Uçankuş diye magazin programı vardı. O yayından kaltığında oradaki ekip komple chip'e mi dahil oldu merak ediyorum doğrusu. Bu nasıl bir magazincilik ruhudur abi?! Sen haber yapıyorsun dedikodu yapmıyorsun ki.


Scroll ve Log ise tamamen kullanıcı odaklı magazinsel haberden uzak, haber başlığı ne ise konuda da onu sergiliyorlar. Bu yüzden seviyorum bu ikiliyi. Chip'te almanyadaki ana merkezlerinden haberleri Türkçeye çevirdikleri için sanki bir adım önde gibi geliyor.

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1046 Görüntülenme6 Takipçi4 Yanıt