Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir televizyonu çalıştırmaya yetecek kadar enerjiyi güneş enerjisinden faydalanarak nasıl depo edebilirim?

Sanırım akü gerekecek, direkt tv'ye bağlayıp gece gündüz depoladığım enerjiyi kullanmak istiyorum. Ne ölçülerde akü yada elemanlar kullanmalıyım?Düzenle
Solar ürünler henüz aküsüz ihtiyaç duyulan enerjiyi üretmiyor, üretim maliyeti çok yüksek. Bu sebeple aküyü solar enerji ile doldurup o enerjiyi converter kullanarak 220 Volta çevirebilirsiniz. Kullandığınız cihazın watt ve amper değerlerine göre süre değişir. Ancak mevcut sistemlerle tv çalıştırmak mümkün, yaklaşık maliyeti 100-150 TL'yi geçmez.
  • Paylaş
Bu panellerden alıp, aküyü doldurmalısınız ya da bir kaç tanesini paralel bağlayıp, akımı dönüştürücüyle alternatif akım ve yeterli voltaja dönüştürerek televizyonunuzu direkt çalıştırabilirsiniz. Bir plazma ortalama 300W/h elektrik tüketir, eğer 150W/h bir panel alıp 5-6 saat yeterli miktarda aküyü şarj ederseniz 2 saat kadar televizyon izleyebilirsiniz. Daha uzun süreler için daha fazla akü, daha fazla panel ya da daha uzun şarj süreleri gerekir. Maliyeti size kalmış, 150W tek panel 680TL gördüğünüz gibi, akülerin ve dönüştürücünün fiyatını da eklemelisiniz. Örnekler ekledim.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

903 Görüntülenme5 Takipçi2 Yanıt