Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir üniversitenin mimari gezisine sponsor olan firma, hizmet devamında (örn: promosyon olarak) neler yapabilir?

 • Mimari gezinin yapıldığı yerde geziye katılanların fotoğraflarını toplu halde çekerek bunu duvara asılacak bir fotoğraf haline getirip (fotoğraf altına marka ismini koyarak ya da fotoğrafda marka ismi bulunacak şekilde çekilmesini sağlayarak) katılımcılara dağıtabilir.
 • Mimari gezinin yapıldığı yerin yerel özelliklerini ön plana çıkaran anahtarlıkları katılımcılara dağıtabilir (elbette ki marka ismi de anahtarlıkta olmalı).
 • Katılımcılara kendileri ile birlikte 1 kişi daha olmak kaydı ile o markaya ait bir ürünü aldıklarında uygulanacak indirim için kupon dağıtabilir.
 • Sadece bu gezinin katılımcılarına açık bir yarışma düzenleyerek, gezi sonrasında katılımcıların marka hakkında başkaları ile de konuşmalarını ve yeni gezilere katılarak yarışmaya kazanma hakkı elde edebileceklerini dile getirmeleri sağlanabilir. Yarışmanın birinci, ikinci ve üçüncüsüne ödül verilmeli elbette ki.
 • Katılımcılara dağıtılan broşürler ile markanın katılımcı ve arkadaşlarına işe alımda öncelik tanınabileceğinden bahsedilebilir (sponsor, mimarlıkla ilgili bir firma ise). Bu biraz riskli aslında ama markanın kimliğini şeffaflaştırması açısından faydalı olabilir.
 • Katılımcıların iletişim adresleri alınarak onlara ara ara yarışmalar düzenlenerek, bildirimlerde bulunup iletişim devam ettirilebilir. Ek olarak anketler göndererek onlardan geribildirim alınabilir.
 • Paylaş
Serkan Köse (@serkan) çok yaratıcı şeyler yazmış. Benim de sektörün yandan yemişi olarak aklıma bir iki fikir geldi. Madem promosyon olacak gezi katılımcılarına mimarların ve mimarlık öğrencilerinin çok severek kullanacağı bir kaç şey dağıtılabilir:
 • Öğrencilerin teker teker ya da isterlerse çift olarak gezilen yapı önünde fotoğrafları çekilip üzerinde firmanın da ismi/logosu olan kupalara bastırılarak öğrencilere dağıtılabilir. Okurken de sonrasında da bol bol uykusuz kalmak için çay kahve içeceklerinden promosyonunuz özel bir şahsi eşyaya dönüşecektir. Bu promosyonla firmanızı yıllarca göz önünde tutabilirsiniz.
 • Mimarların ve öğrencilerin en sevdiği araç olan 0.5, 0.7mm kurşun kalemlere firma isminizi bastırıp verirseniz onları da alet bozulana kadar yanlarından, ofislerinden, masalarından ayırmazlar. Yalnız kalem en azından Rotring Tikky olmalı, işe yaramaz bir kalemi atmayı yeğleyeceklerdir.
 • Kullanmaktan keyif alacakları, üzerinde kupalara bastırdığınız fotoğraf ya da toplu bir fotoğraf bulunan kaliteli bir çizim kağıdından ya da normal yazıcı kağıdından bloknotlar dağıtabilirsiniz. Tabii hem kapağında hem de her sayfanın bir köşesinde çizimi rahatsız etmeyecek bir şekilde firma isminiz/logonuz bulunmalı. Burada da gerçekten isminizi bir köşeye koymalısınız, antetli kağıt gibi sayfayı enine bir taraftan diğer tarafa kaplayan firma bilgileriniz olursa o defter atılmaya mahkumdur.
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

253 Görüntülenme5 Takipçi2 Yanıt