Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir video sitesinde sizin için en hoşunuza giden özellikler/uygulamalar ve en rahatsız edici özellikler/uygulamalar nelerdir?

Player sadeliği önemli.. Ses, tam ekran, stop düğmesi bir de zaman çizelgesi yeterlidir. Ha bir de bazı web sitelerinde çıkıyor karşıma, sunucu tabanlı hız sınırlaması koyuyorlar ve saniye de 45 KB gibi bir izin videonun donmasını da beraberinde getiriyor. Bu tür şeyler olmaz ise bir de reklamın orta derecesini bulursanız. Sevilen bir video siteniz olabilir.
  • Paylaş
1

Şenol Özbek, Çok kıymetli bilgiler. Teşekkür ederim.

1.Reklam: Bir projenin gelir modeli reklam olabilir. Bu saygı duyulması gereken bir durumdur. Lakin rahatsız edici reklamlar olmamalı.

Örneğin websitesine girdiğinizde yukarıdan bir reklamın aşağıya kayarak insanın gözünün içine sokulması iyi bir durum değil. Reklam konusundaki en iyi örnek fizy.com'un player barını reklam haline dönüştürmesi olacaktır.Hem ziyaretçiye zararı yok, hemde reklam gayet güzel bir şekilde yapılıyor.

2.Tasarım: Gösterişten uzak, amaca hizmet eden light bir tasarım hazırlanmalı.
  • Özellikle video thumbnail'lerinin birbirlerine yakınlıklarına dikkat edilmeli.
  • Beyaz zemine sahip tasarım tercih edilebilir.
En beğendiğim video sitesi ise tecrübesi ve minimal tasarımı ile youtube.com.
  • Paylaş
2

Hakan Köse, fizy hem yaptığı işte hem de bu tarz geliştirmelerde gerçekten çok iyi gidiyor.. Geçenlerde farkettim, parça bittiğinde bazen 15-20 saniyelik ses reklamı yapıyorlar.. Playlist ilerlerken sanki radyo dinlerken araya giren reklamlar gibi yapmışlar ve çok az ve öz olduğu için pek rahatsız etmiyor.

Ahmet Küçükoğlu, evet haklısın, bende çok beğeniyorum.

Reklam bannerlarını, "videonuz 10 sn sonra yüklenecektir" metniyle izlettirdikleri reklamları sevmiyorum.
  • Paylaş
4

Nazende , Kesinlikle katılıyorum. Çoğu kez izlemeden kapattığım oluyor.

Şenol Özbek, Cevabınız için teşekkür ederim. Ama bu konu biraz detaylı aslında. Muhakkak siz çok sık olan reklamlardan bahsediyorsunuzdur. Ama gel gelelim video izlediğimiz sitelerin tek gelir modeli reklam. Ve izlenme sayılarının tamamını reklam için satmıyorlar. Bir oran var o oranın üzerine çıkmıyorlar kullanıcı memnuniyeti için. Reklam konusunda sizin gibi düşünmüyorum. Sabır gösteren taraftayım :)

Sevgiseli, Daha önce de burada benzer sorular soruldu. Kullanıcıların geneli böyle düşünüyor. :)

Sevgiseli, Ayrıca reklam vermesinler demiyorum. O şekilde vermesinler diyorum.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

646 Görüntülenme6 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları