Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir Waffle dükkanı açarken nelere özen gösterilmelidir? Diğerlerinden ayırıcı özellikler neler olabilir?

Waffle'ın lezzeti artık ayırıcı bir etken değil hemen hemen çoğu birbirine bu yönde benziyor lezzeti ve kıvamı sizde yakaladıktan sonra burada ayırıcı ve belirleyici olan etkenler dükkanın yeri, konumu, dekorasyon, markanızı sevdirmek, lezzetin ve ürünlerin her zaman standart olması ve fiyat politikanız oluyor bunun yanında müşteriye sadakat kartları vererek, kampanyalar yaparak göze çarpabilirsiniz. Fakat bana göre çoğu waffle'cının yaptığı hata waffle'ın sadece 10-18 yaş arası gençlere hitap ediyormuş gibi gösterilmesidir, bunu da yaptıkları çok renkli dekorasyonlarla belirliyorlar. Bunu biraz daha genele yaymak gerektiğini düşünüyorum. Yani waffle sadece gençlerin çocukların tatlısı olmamalı. Bu bahsettiğim konuyu uygulayıp yaş kitlesi olarak daha genele hitap eden bir firma şuan 6. şubesiyle devam ediyor.
  • Paylaş
@Sevgiseline ek olarak bu işlemleri neden dijital bir platformla sunmayasın ki :)masalara entegre edilmiş tablet bilgisayarlar ile hem siparişlerini verebilir hem de kendi waffle'ını kendileri yaparlar. bunun dışında aynı tablet bilgisayarlar sayesinde internet bağlantısı da sunarak biraz daha ilgi çekebilirsin sanırım. hatta yine haftanın belli günlerinde belirli bir sayıya ücretsiz waffle verip, bu sürprizi o müşterinin masasındaki tablet üzerinde bir animasyon ile duyurabilir -ya da tüm tabletlere aynı anda animasyonu gönderip örneğin 8 numaralı masa'nın waffle'ı bugün bizden şeklinde anons ile de daha bir ilgi çekici hale getirebilirsin. artık yeme içme işletmelerinin interaktiviteyi en üst seviyede kullanmaları eminim ki hem marka olma yolunda hem de müşteri edinme yolunda -ki ürünler kaliteliyse müşteri sayısı artacaktır- çok ciddi katkılar sağlayacaktır. gelecek teknolojideyse teknolojinin aslında çok yakında olduğunu unutmamak gerek sanırım :) sesli düşündüm!
  • Paylaş
2

Melike Yağcıoğlu, iyi ki sesli düşünmüssün teşekkürler :)

Starbucks, tschibo, burger king, mc donalds ve şuan aklıma gelmeyen diğerleri nasıl fark atmış bir incelemek lazım diye düşünüyorum. Bence en özen gösterilmesi gereken konular; lezzet, temizlik ve nezih ortam :) Gelelim nasıl fark atılıra benim fikrimi sorarsanız kendi paket menülerinizi oluşturun yani yeni tarifler deneyin, yaratın ve sunun, bu politika girişte belirttiğim dünyaca ünlü markaların izlediği politika olmalı :) Başarıya ulaşmak için fark yaratılmalı diye düşünüyorum. Ayrıca mekanınızda kendine ait bir tarzı olması gerekir.
  • Paylaş
Hazır waffle menülerinin yanında kumpir gibi yiyeceği waffle içeriğini müşterinin belirleyebileceği bir hizmet sunmalıdır.
  • Paylaş
3

Melike Yağcıoğlu, waffle ve kumpir pek emin değilim bundan mesela ornek vermek gerekirse bir çok kahve adı altında diyarı dünyası benzeri işletmelede su an waffle hizmeti vermeye basladı fakat hiç biri sadece waffle işi yapanlar gibi ne yapabıldı ne de talep gördü. teşekkür ederim yine de..

Sevgiseli, kumpir sunun demiyorum zaten :) kumpirciler gibi waffle içeriğini müşterilere seçtirebilirsiniz diyorum :)

Melike Yağcıoğlu, ben yanlıs anlamısım pardon. zaten genelde standart menulerın yanında isteyen kendi wafflenı da yapabılıyo dediğiniz şekilde teşekkürler yine de

Mekanın renkli olması ve içeriğin geniş yelpazeli ve müşteri seçeneğine uygun olmalıdr
  • Paylaş
İlk başta sermayeden yenmemelidir. Ortakların waffle'a deli gibi abandığını ve malzemeyi tükettiğini görmüşlüğüm var. İkincisi de Abbas Waffle'ın yakınlarında açmamak lazım. Modadakilerin hali belli. Sinek avlıyorlar :)
  • Paylaş
3

Melike Yağcıoğlu, abbas waffle pek işim yok gibi izmirdeyim çünkü burdada edem ve akın var :)

Semih Muyaoğlu, edem aldı başını gitti. battalbey çiğ köftecisi gibi yakında her yerde olacağını düşünüyorum. ama öyle bir durum pek iyi olmaz. kolay ulaşılır olmak her zaman iyi değildir :)

Melike Yağcıoğlu, bencede buna örnek bir çok mekan var her şube aynı tatları tutturamaya biliyor kalite kaybı olacagına cok fazla sube acmamak en dogrusu :)

Örnek olsun diye anlatıyorum. İzmir'de Edem Çıtır waffle yedim, mekan güzel servis iyi, menü güzel, ama asıl önemlisi her zaman ürünün kendisidir. Bundan böyle benim için her yerin waffleı bitmiştir. Neydi o çikolatalı, bademli dondurmalı ve krokanlı efsane, rüyama bile girdi :)
  • Paylaş
-Öncelikle hedef kitle tespit edilmeli. Her yaştan insan mı gelecek, daha çok gençler mi gelecek bunu belirleyip, mekanı ona göre organize etmek gerek.

Gençlerin geleceğini varsayarsak;
-Mekan güzel tasarlanırsa orada fotoğraf çektiren gençler aracılığıyla, sosyal medyada reklam yapmış olursunuz. "Ay çok şeker bir mekanmış, biz de gidelim. " diyen insanlar illa ki olur. 1 müşteri 1 müşteridir. Aynı zamanda gelenlerin check-in yapmalarını da sağlamak gerek. Wifi şart bu arada. Böylece müşteri o mekanda daha fazla vakit geçirecek. (Geçirdikleri fazla vakitler için satın alabilecekleri ucuz şeyler olmalı menünüzde.)
-İnsanları kendinize çektikten sonra yapacağınız şey, müşteriye götüreceğiniz ürünün kalitesi, sunum şekli, temizlik.

- İkram. Bence müşteriyi en çok sevindiren ve oraya tekrar gelmesini sağlayan bir şey. Waffle isteyen müşteriye yanına ekstra içecek ikram edebilirsiniz ücretsiz olarak.

-Güler yüz, hızlı hizmet.

-Kampanyalar.
1 alana 1 bedava, 3 waffle al 4. Sü yarı fiyatına veya 1 ay içinde 4 kez waffle alana 5. Si hediye tarzı kampanyalar oluşturabilirsiniz. Bu öğrenci insanın psikolojisinde o mekana gitme isteği uyandırır.
  • Paylaş
Önce işi çok iyi öğrenip sonra, REKLAM ı çok iyi yapmak gerekir... .
  • Paylaş
-Temizlik
-Lezzet
-Hizmet kalitesi
-Dükkanın lokasyonu
diye uzatılabilir bu liste.

Bunların haricinde amacınıza göre ek hizmetler verebilirsiniz. İnsanlar ayaküstü yesinler ve gitsinler istiyorsanız, 1-2 masalı bir yer açabilirsiniz. Ama otursunlar vakit geçirsinler istiyorsanız gazete, dergi vb şeyler koyabilirsiniz masalara. Çay, kahve servisi gibi şeyler yapabilirsiniz. Amacınıza ve hedef kitlenize göre şekillenebilir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

11005 Görüntülenme14 Takipçi10 Yanıt