Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir web sitesi öğretmenler için ne yapsa onun hayatını kolaylaştırmış olur? Somut örnekler verebilirseniz sevinirim.

 • Branşlara göre kaynaklar sunsa,

 • Yürürlükteki değişiklerden haberdar etse,

 • Ekders hesap tablosu yapsa,

 • Müfettişlere ve Genel Müdürlük'tekilere soru sorma imkanı sunsa,

 • Öğretmenlerle anında sohbet imkanı sunsa,

 • Kullanıcıların uygulamadaki sorunlarını yayınlayıp diğer kullanıcıların gerekirse yetkililerin çözüm yolu bulmalarını sağlasa,

 • Sözde kalmayan yardım kampanyaları ve mesleki organizasyonlar yapsa,

 • Öğretmen indirimi yapan kuruluşların fiyatları hakkında bilgilendirse,

 • Uygun tatil imkanları sunsa güzel olur.

 • E-okul girişlerimi yapsa bir de keşke... :D

 • Paylaş
4

Ersin Eroğlu, e-okul girişi hariç yapılamaz durmuyor :)

Sevgiseli, Olmaz o zaman hocam verdiğim fikirleri geri alıyorum. :)

Sevgiseli, Hocam hala Steve Jobs haberi duruyor! Olmaz ama! Boşuna mı anlattım?
Yenilik... Yenilik... Yenilik! ;)

Ersin Eroğlu, Artık bilgisayarınızdaki webcam ile sınavlarınızı analiz edebileceğinizi söylesem nasıl olur?

Öğretmenlere hayranım sosyal platformlarda forumları o kadar canlı tutuyorlar ki. Vallahi bravo, müthiş bir mesleki içerik üretme eğilimleri var, o kadar detaylı sorunlar ve çözümler sunuyorlar ki inanamazsınız. Bu yüzden hepsini bir arada sunan bir sitenin bu ihtiyaçları tek başına karşılaması neredeyse imkansız. Forumlar bilgi için üyeliği zorunlu kılmak gibi saçmalığa bir son verirlerse aslında öğretmenlerin mesleki ve teknik tüm istekleri nette var ama erişmek için yüzlerce foruma üye olmaları gerekiyor, kötü olan bu.

Bak şimdi, gene inovasyonum geldi :) Acaba inploid'de gönderi alanlarına Excel, Word gibi Office dosyalarını upload etme şansımız olsa da öğretmen kullanıcılarımız ellerindeki mesleki içerikleri buradan upload etse, diğer öğretmenler kolayca erişse ve download etseler nasıl olur?

Çünkü inploid'de içeriklere erişmek ve içeriği kullanmak için kullanıcı olma zorunluluğu yok :) @serkan , @hakank nasıl fikir :) @burhan özür dilerim yaw bir kaç gecen gene uykusuz geçecek ellaam :) bug'lar, upload güvenliği, download sıkıntıları amaan bu ne ya. :))

 • Paylaş
5

Sertaç Kunduz, :):) bunu düşünmemiz lazım :)

Hakan Köse, Bence de düşünmemiz lazım :) Özellikle son cümlede geçenleri iyice düşünmemiz lazım :)

Hakan, :)) delinin biri kuyuya bi taş atmış.

Hakan Topuzoğlu, Eğer düşünür ve karar verirseniz ben de bilgisayar öğretmenliği yaptığım sıra hazırladığım ve sürekli güncel tutmaya çalıştığım ders notlarımı paylaşabilirim. Her ne kadar bazılarını benim yerime, kendi ismiyle paylaşan arkadaşlar internette kol gezse de...

Otomatik atama yapsa on numara olur
 • Paylaş
Öğretmen değilim ama olsaydım iki şeyi görmek isterdim 1.cisi öğrencilerimin durumunu 2.cisi de eğitim sektöründeki gelişmeleri ve tabii ki diğer öğretmenlerle de konuşup tartışabileceğim bir ortam.
 • Paylaş
Bir web sitesi; öğretmenlerin yerine ders verse ve velilerin saçma sapan soru ve sorunlarına derman olabilse, bir öğretmen için en kıyak iyiliği yapmış olur. 
 • Paylaş
4

Ersin Eroğlu, web sitesi ders verirse biz ne yapacağız hocam?

Bahadır Avcı, Öğretmenler öğretici (instructor) olmayacak, guidence (yönlendirme) yapan rehberler olarak vazife yapacak. Web sitelerindeki içerikleri düzenleyerek en efektif şekilde derslerin nasıl verilmesi gerektiğini belirleyecek, içerik hazırlayacak. Çocuklar o içeriği öğretmenin belirlediği şekilde alıp, öğrenecekler. Konu anlatımı alındıktan sonra soru çözme- test yapma- alıştırma aşamalarında rehberlik vazifeli öğretmenler çocukların her türlü sorusunu cevaplayacak. Yani aslında öğretmenlerin "ders anlatım" yükü hafifleyecek, daha ağırı olan ve tüm çocukları birebir tanıyıp durumlarına göre onları yönlendirmeleri gereken rehberlik yükü binecek.

Ersin Eroğlu, 30-40 kişilik sınıflarda bu söyledikleriniz malesef hayal oluyor.

Bahadır Avcı, İşte tam da bu yüzden "Uzaktan Eğitim" kavramı mana kazanıyor.

Atanabilsek güzel olacak.
 • Paylaş
4

Kübra, atanamadık tatlım:)

Emine Güleryüz, beklemek güzeldir;D

Kübra, kök saldık beklemekten :)

Birçok öğretmen için hayatını kolaylaştırmak eğitimi iyileştirmekten çok işyükünü azaltmak olacaktır, çevrimiçi sınav hazırlamak gibi...
 • Paylaş
2

Levent Güneş, biraz detaylandırabilirmisiniz

ilknurkaybar, Esasında bu konu teknolojiyi eğitimin tam olarak neresine oturtmak ile de ilgili. Tabi ki teknolojiden beklenti sadece materyal indirme olmamalı, fakat öğrencilerin durumlarını, ödevlerini,... bir web sitesi üzerinden portfolyo şeklinde takip etmek de öğretmenlere ağır bir iş yükü getirecektir...

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2203 Görüntülenme15 Takipçi7 Yanıt