Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir web sitesinin içerik haritası gerçekten önemli midir?

Aslında önemlidir ama malesef bizim kullanıcılarımız genelde sitede ana sayfada aradığını bulamadığında siteden çıkıyor. Site haritası kullanarak aradığını çok kolay bulabileceğinin farkında değil. Bu arada site haritası en çok "üyelik silme" işlemi için kullanılıyor.
  • Paylaş
Ben birşey sormak istiyorum: peki bu site içinde yer alan site haritasının arama motorları için önemi nedir ? Ben xml olarak site haritasını oluşturup Web Sitesi Yönetici Araçlarından siteye ekliyorum zaten, site içinde de gerek var mı böyle birşeye?
  • Paylaş
3

Serkan Kiose, Eskiden çok daha önemli idi ancak hem botlardaki yenilikler hem de google önderliğinde yapılan köklü değişiklikler bu konunun önemini xml şeklindeki sitemap dosyalarına taşıdı. Bu tarz bir çalışma yaptı iseniz ve bunu da ping ile indeksleme için iletti iseniz sitemap dosyanızda ilerleyen botlar o sayfalardaki linkleri de tarayarak indeksleme işlemlerini tamamlıyorlar. Sitenin içerisinde linksel olarak boyle bir harita yaratmanın avantajı sayfaya gelen botun tüm linkleri taramasına olanak vermesi idi ama dediğim gibi. İçeriğiniz iyi ise ve özellikle de paylaşılan bir içerik ise bu konuda sıkıntı yaşamazsınız.

Aydın Bulut, cevap için teşekkür ederim, yararlı oldu.

Serkan Kiose, Ben teşekkür ederim...

Önemli. Kullanıcı aradığını daha çabuk ve kolay bulabilir. Vakit kaybetmeden istediği bilgiye ulaşabilir.

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

745 Görüntülenme10 Takipçi3 Yanıt