Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir yazılım projesi hangi konular için yatırıma ihtiyaç duyar?

Finansal destek ihtiyacı, sunucu maliyetleri, geliştirme ekibinin genişletilmesi vb ihtiyaçlardan mı ibarettir yoksa farklı konular da mevcut mudur?Düzenle
Proje kaynaklarını, donanım, yazılım ve insan kaynakları olarak 3 sınıfa ayırabiliriz. Yazdıklarınıza ek olarak yazılım geliştirme araçları için lisanslama ücretlerinide finansal destek ihtiyacı olarak değerlendirebiliriz.
  • Paylaş
Bu yaratılan uygulamanın çeşitine göre değişmektedir. Örneğin sadece "boardcast" yapacak olan bir uygulama hazırlayor ve ya hazırlamışsanız ihtiyacanız olan şey telif hakları için bol miktarada paradır. Elektronik-ticaret ise ürün tedarik etmek için bir gerekli olan paradır. Bunların dışında Google gibi yada twiter gibi sadece içerik çevirecek iseniz ozaman bol miktarda insan kaynağına ihtiyaç duyacaksınız demektir.
yukarıda yazıklarım yanı sıra bir yazılım projesi bol miktarda taze fikre ihtiyaç duyar. Bu nedenle benzer işler yapan veya uygulamanıza konu olan sahada bol miktarda araştırma yapabilmek için gerekli kaynağa ihtiyaç duyar.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

227 Görüntülenme5 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları