Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir yazılımcı olarak, Windows 7 mi yoksa Windows 8 kurulumu yaparak mı projeler geliştirmeliyim?

.NET tabanlı ilerlemek istiyorsanız, Windows 8 + Visual Studio 2012 ikilisini tavsiye ederim. Bunun dışında her ne kadar Windows 8; sadece Metro arayüzü ile çok konuşuluyor olsa da, aslında performans, hız ve kaynak tüketimi anlamında da çok iyi bir işletim sistemi. Bu yüzden hangi platformda kod geliştirecekseniz geliştirin, bence Windows 8 kurarak yola devam edin. Windows 8 Metro arayüzünü beğenmezseniz Classic Shell (classicshell.net) gibi programlarla Windows 7 menüsüne geçiş de yapabiliyorsunuz ve Windows 7 görünümünde ama Windows 8 performansında bir işletim sisteminiz oluyor. Metro arayüzüne alışırsanız buna dahi ihtiyaç duymazsınız hatta.
  • Paylaş
3

Resul Genç, Cevap için teşşekkürler.Evet bende Windows 8 geçtim ilk sıralar pek beğenmedim ama şu anda memnunum (pokki) uygulamasıylada Windows 7 deki gibi bir Başlata sahibim.

Serkan Kiose, An itibarı ile pokki'ye geçiş yaptım :). Çok daha iyiymiş.. Uygulamalar özellikle :)... pokki.com/

Resul Genç, ;) evet gayet hoş uygulamalar

C) linux :)
  • Paylaş
Bence en sağlıklı yazılımı windows xp de yazılır (bu benim görüşüm) Kendim MCSE Sertifikalarına sahibim ve update lerinide yaptım (tamamen Microsoft'cu bir adamım yaptıkları yenilikleri seviyorum adamlar çalışıyor :) ) fakat gel gelelim iş yazılım olunca birşeyler tasarlamak olunca win7 veya win8 de işletim sistemi efektler yapcam diye bana kullancak bellek kalmıyor daha hızlı daha iyi sonuçlar alabilmek için win xp kullanıyorum ekranımın veya yazıların fade in fade out yapmasına veya ekranlarımın sağa sola doğru kayarak açılmasına ben yazılımla uğraşırken bir şeyler kodlarken hiçbir gereği yok.... .NET i veri tabanı sql le konuştururken özellikle :)
  • Paylaş
Performans ve hız açısından win 8 elbette.
  • Paylaş
Sistemin tüm hantallığını atmış ve windows 8 i oluşturmuslar. Son sürüm tüm güncel donanımı kullanabilir veya yazılımı koşturabilirsiniz arkadaşlar.
  • Paylaş
Windows Phone 8 ve Windows 8 uygulaması geliştirmeyecekseniz windows 7 yeterlidir. Ben windows 8'i çok sevmediğim için ve Windows Phone 8 ve windows 8 market uygulaması şu an geliştirmediğim için windows7'ye döndüm.
  • Paylaş
Microsoft teknolojileri üzerine gideceksen herzaman en son versiyonları kullanmak senin avantajına olur. Şirketler buna dikkat eder çünkü. Eğer . Net düşünmüyosan linux sistemlere yönel gerçi . Net' te linux sistemlerde çalışır fakat ne kadar stabil bilmiyorum
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1842 Görüntülenme12 Takipçi7 Yanıt