Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bireysel emeklilik için yatırılan primlerin sigortalı olarak çalıştığınız bir şirkette vergiden düşürülmesi nasıl gerçekleşir?

Bireysel emeklilik dekontlerınızı maaş günüden önce muhasebe birimine ulaştırmanız yeterli burada dikkat edilmesi gereken konu bireysel emeklilik primi tarihinin maaşınızın tahahkkuk tarihinden önce muhasebe birimine ulaşmasıdır. iki aylık prim bir ay içerisinde vergiden düşülemez..
  • Paylaş
Gerek kalmadı. 
devlet desteği geliyor. vergiden düşülmesine dair beklenti olan rakam BES portföyünüze fon olarak ilave edilecek artık. avantaj kare yani :))

  • Paylaş
6

Hakan, bu karar çıktı mı? gerek kalmadı derken artık ödeme makbuzlarını insanlar çalıştıkları iş yerlerine vermesin mi.?

Hidayet Koksal Sandıkcı, yasa meclisten geçti yayınlanmadı. bundan sonra makbuz taşımayacaksınız.

Hakan, ama resmi gazete de yayınlandıktan sonra değil mi? henüz yasalaşmadı yani.

Alper Altuğ, bu destek nezaman yatacak hesaplara

Hakan, Bunu yarın araştırıp yazacağım. Bildiğim kadar henüz yasalaşması olmadı

İmran Çukadar, Şu an itibari ile ben de bu indirimden yararlanmak istgiyorum. Ve bunun için vergi indirimini hangi kalemler üzerinden nereye ve nasıl bildirmem gerekiyor. Örneğin benim brüt gelir vergisi 300 Tl diyelim ve bunun 110 TLsini Agiden geri alıp beyannamede gösteriyorum ve indirip vergimi ödüyorum. Ben aylık 250 TL lik BES yatırmak istersem ne kadarlık bir indirim yapabilirim. Bununla ilgili kanun vs varmıdır.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

719 Görüntülenme7 Takipçi2 Yanıt