Bilmek istediğin her şeye ulaş

Biri başınıza bela olduğunda ondan nasıl kurtulursunuz?

Çevrenize sevdiklerinize zarar veriyorsa,sizi öldürmek veya haşat etmek(dövmek)istiyorsa veya işinize veya size karışıyor rahatsızlık veriyorsa bir insan ondan nasıl kurtulursunuz?Düzenle
Bahsettiğiniz tehditler yenilir yutulur gibi değil. İlk işiniz elinizde kanıtla (sms, görgü tanığı vb.) savcılığa gitmek olsun derim. Savcılık işi sanıldığı kadar uğraştıran bir durum değil. Sadece bir dilekçe.
  • Paylaş
Çözüme ulaşmak için önce sorunun kaynağına inmek gerekir.

Size bu tür rahatsız edici ve tehditkar davranışlarda bulunan kişinin amacı nedir? Bu amacına ulaşmak için hangi yollara başvuruyor? Bu amacı edinmesinin (hem görünen, hem de görünmeyen) sebepleri nelerdir?

Bu sorulara net ve detaylı yanıt vererek, size zarar vermeye kadar gitmesine neden olabilecek gerekçeleri ortadan kaldırmaya çalışın.

Ayrıca bütün cesaretinizi toplayarak (ve inancınıza göre dua ederek) en kısa zamanda size yaptığı bütün bu davranışları ses-görüntü kaydı, e-posta metni vb. somut biçimlerde olacak şekilde bir karakola giderek şikayette bulunun ve kişinin doğrudan savcılığa sevk edilmesini sağlayın; kanuni haklarınızı sonuna kadar kullanın.

Çünkü; istatistiki olarak kanuni yola başvurduğunuzda söz konusu şahsın sizden uzak durma olasılığı artacaktır. Aynı zamanda (imkanlarınız doğrultusunda) psikolojik destek almanızı da - daha az yıpranmanız - adına tavsiye ederim.
  • Paylaş
Çevremdekilere zarar vermek, öldürmek ve ya dövmek gibi zorbalıklar söz konusuysa hukuksal yollara baş vururdum . İşime karışıyor ve ya rahatsızlık veriyorsa ona başıma bela olduğunu ve ondan kurtulmak istediğimi hem vücut dilimle hem tavırlarımla hem de konuşmamla anlatırdım.
  • Paylaş
Yalan söyleyip, arkasından dolap çevirerek. Böylece siz iyi insan olarak kalırsınız. Ya da öyle olduğunuzu düşünmeye devam edersiniz. . .
  • Paylaş
Cahit kardeşim, dövebileceğin boyuttaysa bir temiz döv derim. Yok değilse masumane mesajlar at ve tehdit mesajlarını hasat et. Kendi kendine tehdit mesajı atmışsa zaten ne ala. Onlar savcılıkta delil olarak kabul görüyor. Git savcılığa dövemediğin belayı onlar döverler. Hem polisimize arada bir de hayırlı bir iş yaptırmış olur sevaba girersin.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1065 Görüntülenme6 Takipçi5 Yanıt

Konu Başlıkları