Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnsanlar internetin başına geçince neden hiç kalkamaz, internetin bizi bu kadar bağlamasının sebebi ne?

Mesela sözde beş dakika bakıp uyuyacaktım... şimdi napıyorum? hala pc başında şak şak yapıyorum... nedeni ne ? amerikanın oyunu şakaydı ama bu konu hakkında ciddi düşünmeye başladım beyin hücrelerimi boş işler için kullandırıp, zamanımı boşa harcatıp, işe yaramaz bir birey yapacak beni değil mi ? yok öyle yağma .. (dedi ve yine kalkamadı şuradan )

ciddi olarak cevap veriyorum tek sebep klavye ye yapıştırıcı sürülmesi ....
ciddi olmamı beklemeyin neden sayamam çünkü işime gelmiyor ... sonra maazallah ne kadar boş işlerle uğraştığımın farkına varırım
  • Paylaş
5

Sorumsorumsak, ya mı ? Yaa diyeceğine git ders çalış! o kadar konuştum boru mu ? Ömerin dediklerini de unutma :D

Sorumsorumsak, ya mı ? Yaa diyeceğine git ders çalış! o kadar konuştum boru mu ? Ömerin dediklerini de unutma :D

Betül, çok şey yazmışsın benim de yaa diyesim geldi nolmuş yani.. bu arada Ömer'in dediklerini de hayat felsefesi edinmeye çalışıcam aişe =D merak etme sen =D

Sorumsorumsak, yani yani bak o yaştan söylüyor çocuk azıcık laf dinle

Önerme çok doğru değil, nitekim artık hepimizin cebinde sürekli ve hızlı İnternet var yine de günlük işlevlerimizi yerine getiriyoruz. Akşam boş zamanlardaki İnternet kullanımından bahsediyorsanız, çok farklı amaçlarla oturuluyor İnternet'in başına (laf da güzelmiş, İnternet'in gerçekten başında oturuyor olsaydım dünyanın hakimi olurdum.) Nasıl ki akşam dizisini ya da maçını seyreden onun başından kalkmazsa İnternet'in başında oturan da kalkmaz, amaç aynı akşamı kendi hoşuna gittiği gibi geçirmek.
  • Paylaş
Konuya farklı bir bakış açısı getirmek istiyorum. İnternet çok geniş bir ortamda gezinmemizi sağlar. Bu gezinmenin çoğunu reklamlar sayesinde yapıyoruz. İnternetin başına geçeceğimiz zaman amacımız diyelim maillerimizi kontrol etmek. Mail kontrolü yaparken internet sayfasında bir reklam görüyoruz ilgimizi çekiyor hemen sayfasını ziyaret ediyoruz. Reklamdan kastım sadece sponsorlu reklamlar değil elbette. O sayfayı, o konuyu aklımıza getiren herşey reklam. İnternetin başına geçmeden önce aklımızda olmayan ama gördüğümüz zaman bakılması gerek, baksam birşey olmaz hemen çıkarım vs gibi düşüncelerle uzun süre internette kalabiliyoruz.

  • Paylaş
Limit ve sınırının olmaması
  • Paylaş
İnternet çağın nikotini eğer kanına girmişse bağımlılık yapar tabi kullanım aşaması iyi ya da kötü insanları bilinçlerine göre değişir. internet = hayat olduğu çağda yaşamaktayız ..
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1074 Görüntülenme8 Takipçi5 Yanıt

Konu Başlıkları