Bilmek istediğin her şeye ulaş

Biseksüel ne demektir?

Cinsel tercih ile ilgili bazı terimleri yazıyorum;

Biseksüellik; Duygusal veya cinsel yönelimi hem kendi hem karşı cinse dönük olan canlı. Biseksüel olan kişi iki cinse de aynı derece de ilgi duymayabilir veya zamanla değişebilir.

Aseksüel: Herhangi birine cinsel ilgi duymayan kişi. Cinsel yönelim yoksunluğu olarak da tanımlanabilir. Bazı çalışmalara göre dünya üzerinde insanların%1 i asesüel.

Heteroseksüel veya Karşıcinsellik: duygusal ve cinsel olarak karşı cinse ilgi duyan kimse. Heteroseksüellik hayvan cinselliğini tanımlamada da sıkça kullanılır.

Eşcinsellik: Kendi cinsini duygusal veya cinsel açıdan ilgi duyan kimse. Eşcinsellik kadın ve erkek bazında farklı tanımlamalarda kullanılır. 'Lezbiyen' 'Gey'

Panseksüellik: (Omniseksüellik) ( Türkçe=tüm) : Bu yönelimi olan kişiler her türe cinsel ilgi duyabiliyor. Bu terim zamanla 'insan sevici' olarak da yaygınlaşmıştır.

Transseksüellik: Kendisini karşı cinse ait hisseden, karşı cinse benzemek isteyen kişi. Hem erkekler hem kadınlar için geçerlidir.
  • Paylaş
Cinsel ve duygusal anlamda kadın/erkek ayrımı yapamayan, hormonel olarak her iki cinse karşı da güdüde bulunabilen kişilerin geneline verilen bir addır.
  • Paylaş
2

Goul Chakir Katsapoulos, Hormonel olarak bir ayrim yapamamak sozkonusu olmadigi da tüm bilgi kaynaklarinda mevcuttur. Yanlis bilgiyi yanlis bilgilendirmekte kullanmamak icin daha cok arastirip emin olmadan paylasim yapmamaya ozen gostermeliyiz. Sevgiler

Sedef Say, Cinsel yönelim "HORMONEL" bir bozukluğun yanetkisi değildir.Tıpkı sizin heteroseksüel* olarak doğmanız gibi LGBTler de böyle doğarlar.İşin içine bedensel bir bozukluğu soktuğunuzda eşcinselliğin hastalık olduğu yanılgısını oluşturabilirsiniz..

Her iki cinsiyettende hoşlanabilen , ilişki kurabilen kişilere denir.
  • Paylaş