Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bisiklete binerek nasıl kilo verilir?

Bisiklet
Bisiklete binmek hızlı bir şekilde kalori harcattığı için kilo vermek isteyenler için biçilmiş kaftandır. Makul bir hızla (20-23 km) sürüş yaptığınızda yarım saatte ortalama 235 kalori yakarsınız.
  1. Her gün belli bir saatinizi bisiklet binmeye ayırın.
  2. İşe ya da okula bisikletle gidip gelebilirsiniz. Eğer hafta boyunca bisiklete binip yediklerinize de dikkat ederseniz haftada yarım kilo vermeniz işten bile değil.
  3. Bir başka seçenek de ailenizle ya da birkaç arkadaşınızla haftada birkaç gün bisiklet turları yapmaktır. Bu turları birkaç saate çıkarabilir ve sağlıklı besinler tercih ederseniz haftada yarım kilo kadar verebilirsiniz.
  4. Arkadaşlarınızı ziyarete ya da bakkal, market, banka gibi angarya yerlere giderken bisiklet kullanmaya çalışın.
Bu aktiviteler bol kalori yakmanızı ve kilo kaybetmenizi sağlayacaktır. Ayrıca size, kilo vermenin bile eğlenceli olabileceğini öğretecektir.

Metabolizmanızı yavaşlatmayın
Kilo verirken haftada ortalama yarım kilo vermek idealdir. Aç kalma diyetleriyle uzun soluklu başarıya ulaşmak hemen hemen imkansızdır.

Eğer haftada yarım kilodan fazla verirseniz, kendinizi aç bırakıyorsunuz demektir ve vücudunuz buna hemen tepki verecektir. Metabolizmanızı yavaşlatarak kalorileri idareli kullanmaya başlayacaktır. Dolayısıyla kas kayıpları yaşanacaktır.

Kilo vermenin en iyi yolu, düzenli olarak egzersiz yapmak ve sağlıklı besinler seçmekten geçer.

Besin – kas ilişkisi
Unutmayın ki yemekler vücudunuzun yakıtlarıdır. Bedeninizi en üst düzeyde kullanmak için tüm gıdaların en az işlenmişini seçmeniz gerekir. Tam tahıllar, meyve ve sebzeler, yağsız et ve süt ürünleri bunların arasındadır.

Meyveler, sebzeler ve tahıllar günlük aktiviteleriniz için size ihtiyacınız olan karbonhidratı sağlarken, yağsız et ve düşük yağlı süt ürünleri de hem kilo vermenizi kolaylaştıracak hem de kas gelişiminiz için protein sağlayacaktır.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

410 Görüntülenme3 Takipçi1 Yanıt

Konu Başlıkları