Bilmek istediğin her şeye ulaş

Çikolatanın (bitter, beyaz veya sütlü) insan vücudu üzerindeki olumlu ya da olumsuz etkileri nelerdir?

çikolata tutkunlarıDüzenle
Çikolata yemek (acı-tatlı farketmez) insandaki seretonin hormonunun salgılanmasını arttırıyor ki bu hormon mutluluk hormonu olarak da bilinir; seretonin artınca kendimizi daha iyi, daha mutlu hissederiz. Bu nedenle çikolata yiyince de mutlu oluruz. Ancak bitter çikolata içerdiği antioksidan bileşenlerle kalbi korur ve kansere karşı da direnci arttırır. Sütlü çikolata ise içindeki süt ve yağdan dolayı kolestorola sebep olabilir. Siz bitter çikolatayı tercih edin en iyisi, gün içinde 40 gr. tüketmek yeterlidir. :)
  • Paylaş
11

Solsoledo, 80 gr.' a kadar yolu var, sonrasında dikkat etmek gerek :) Siyah da olsa!

June, :( yok yok ayarım kaçıyor..

Solsoledo, :) Aman dikkat o zaman... Gerçi hiçbir ayar benimki kadar kaçamaz ama :)

June, niye 100 kilomusun?

Solsoledo, :)) 120...!

June, atıyorsun:)

Solsoledo, Atmıyorumm, ama 60 saniyede de en az 100 tekrar ip atlarım. Denediniz mi hiç, dakikada 100 kere ip atlamayı? :))

June, denemelimiyim:)

Solsoledo, Denerseniz, adına spor deniyor bunun... :) Denemezseniz tembellik... Sonra 120 kilo olduğunuzda (genel konuşuyorum :) ) sırf yağ olur vücudunuz; eğer denerseniz, 120 kilo olduğunuzda daha kaslı ve sıkı bir yapınız olur... :) Deneyin bence :) Ama çok zordur, söyleyeyim :)

Solsoledo, Bence bir spor, hatta sadece ip bile sizi forma sokar... Tabii ben yanında fıtness yapmanızı da öneririm o ayrı :) Bence 90 normal, çok abartmayın :) En azından çikolatayı...

June, son 1 senede aldıgım 10 kilo adeta ruhuma işlemiş sanki içimden atamıyorum malesef..bi gayret lazım dur bakalım o azim ne zaman gelecek ...

Adını okumak bile bende olumlu etki uyandırmasına yetiyor!
  • Paylaş