Bilmek istediğin her şeye ulaş

Biyomühendislik bölümünün Türkiye'deki geleceği hakkında ne düşünüyosunuz?

Biyomühendislik Türkiye için yeni bir bölüm. Henüz çalışma alanı ve devlet kontejanı gelişmemiş. İlerleyen zamanlarda buınların gelişim yönü nasıl değişir?Düzenle
Şöyle bir hikaye var ya hani;


İki ayakkabıcıyı Afrika'ya yollamışlar. Birisi, "Buradaki insanların ayaklarında ayakkabı yok, burada ayakkabı satamayız " derken, Ötekisi de "Buradaki insanların ayaklarında ayakkabı yok, onlara ayakkabı satabiliriz. " demiş.


İşte bu hikayedeki birinci cümleyi kuran kişi, "O mesleğin geleceği yok yaeee! " diyen insanlar. Eğer hikayedeki ikinci kişi gibi düşünürseniz, emin olun o mesleğin geleceğini yaratan insanlar siz olursunuz.

Bence başkalarının yarattığı gelecekten faydalanmak yerine, siz yaratın geleceği, öncüsü siz olun.
  • Paylaş
2

Betül Zengin, Haklısınız. Fakat ben bu bölüm için özellikle türkiyede gerektiği yerde olmadığını düşünüyorum. Biyomühendislik Avrupada yılın mesleği seçilirken, Türkiyede bölümümüzün adını söylediğimizde waww oda ne? gibi bie tepki alıyorum. Bölümün ve ilerdeki mesleğim için tabiki elimden geleni yapacağım.

Aylin Sonmez, Bu güzel bölüm Türkiye'de gerektiği yerde değilse bunun en önemli sebebi, o mesleği icra edenlerin uğraş vermemesi hatta alan değiştirmesi vs. diye düşünüyorum. Her sene o kadar mezun çıkıyor ve onlar bir araya gelip bir şey yapamıyorlar mı?
Siz elinizden geleni lütfen yapın ve bu değerli mesleği ülkemize kazandırın. Bu ülkenin size ihtiyacı var.

Biyomühendislik çok kapsamlı bir bilim dalıdır. Biraz zor olsa da gerçek bir gayretle çok güzel yerlere geleceğini düşünüyorum.
  • Paylaş
Biyomühendislik yaşamın her alanını kapsayan bir meslek.Gelişen teknolojiyle bu bölüme ilgi artacağını ve geleceğin mesleklerinden biri olcağını düşünüyorum.
  • Paylaş
Ben iktisat bölümü öğrencisiyim sana çok kapsamlı bir cevap veremeyeceğim ama son yıllarda ülkemizde tıp alınında çok olumlu gelişmeler yaşanıyor bio mühendislik alanında kendini iyi geliştirirsen iyi bir kariyerin olabilir.
  • Paylaş
Bende iktisat öğrencisiyim.
Sağlık her zaman bol karlı bir sektör olacaktır. Bölüm çok kapsamlı, bu açıdan güzele benziyor. Lakin bu bölümün sizin açınızdan iyi olup olmamasının en önemli kriterini; Türkiye'nin bu sektörlerde ne kadar payı olduğuna dair yapacağınız bir araştırmayla cevaplandırabilirsiniz. Ancak idealist düşünüyorsanız ülke payının düşük olduğunu öğrenmeniz sizi etkilemesin. Ülkemizin her alanda yetişmiş, ahlaklı insana ihtiyacı var. Ve gelişen bir ülke olarak elbette geleceğide sizlerin sayesinde iyi olacaktır.
  • Paylaş
Önce ülkemizde bu alanda tanınmış bilim insanlarının olması gerekir ki öncülük etsinler yoksa yurtdışına devam edeceğiz
  • Paylaş
Türkiye'ye biyomühendislik mi gelecekmiş aa
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1249 Görüntülenme8 Takipçi7 Yanıt

Konu Başlıkları