Bilmek istediğin her şeye ulaş

Black Metal ve Death Metal arasında ne fark vardır?

"Heavy Metal" Müziğin en karmaşık türlerinden biridir.

Heavy Metal

Daha ortada olan pop yada alternatif rock' a kıyasla heavy metalciler daha anlaşılamaz bir dünyaya sahip olduklarını düşünmektedirler. Bir bütün olarak anlaşılamaz olduğu düşünülmesine rağmen belirli temalara odaklanırlar ve alt türlere bölünürler. Bu büyük şemsiye altında Black Metal ve Death Metal i ele alırsak, bu türler gerçekten bu müziğe aşina olmayan biri için tamamen aynı gelebilir ancak teması, liriği, vokal ve enstrümanlaı da dahil olmak üzere bir çok alanda birbirlerinden çok farklı olan iki türdür.

Black Metal Heavy Metalin romantik olan tarafıdır :))

Heavy Metal

Kullanılan enstrümanlar elektro gitar, bas gitar, davul ve scream vokaldir. Oldukça minimalistlerdir. Özgün olmak zorunda değildirler, temel amaçları karanlık bir ortam yaratmaktır, agresiftirler. Scream vokal, gırtlaktan çıkartılan, gıcırtılı, yüksek perdelerden kullanılan seslerdir. Ses kaydı kalitesiz yapılır, şarkı sözlerinde satanizm işlenir. Dine karşı tepkililerdir. Black metalciler konserlerlerinde yüzlerinin tamamına veya büyük bir kısmına siyah ve beyaz makyajlar yaparlar. Bu makyajın amacı cesede benzemeye çalışmaktır.

Death metal, 1980'lerin sonunda ortaya çıkan hardcore'un dolaysızlığını sentezleyen grupların önderlik ettiği türüdür.

Heavy Metal

Kullanılan enstrümanlar, brutal vokal, distorsiyon doygunu elektro gitardır. Davulda yüksek hızlarda twin, ride ve trampet üçlüsü kullanılmaktadır. Ataklar tuşeli ve çok hızlıdır. Ziller yoğun olarak kullanılmaktadır. sözleri süratli ve dışavurumcu doğrultudadır. 90 lı yıllardan sonra bu tür ifade tarzını daha da sertleştirmiştir.2000'li yıllarla birlikte ortaya çıkan ve değer kazanan Metalcore türü Death Metal'in sofistike enerjisini yumuşatmış ve benzer bir tür yaratmıştır.
  • Paylaş